Spojte se s námi

Fortuna liga

„Ščasný navždy ven z klubu!” volají fanoušci. Avšak zkušený trenér má Spartě co dát, což za poslední rok dokázal

Zveřejněno

dne

Hloupá prohra na stadionu Slovácka znamenala další ztrátu bodů a fanouškům Sparty již došla trpělivost. Po zápase, ve kterém Letenští neproměnili dvě penalty, dostali dvě červené karty a nakonec padli 2:1, se z hostujícího sektoru ozývalo hromové “Ščasný ven”. Vyvrcholila tak zlost za špatné výkony a výsledky. Zkušený trenér ovšem má Spartě co dát, i když jako hlavní kouč po podzimní části sezony skončí a nahradí ho nový stratég.

Zdroj: sparta.cz

V různých diskuzních vláknech se fanoušci pátého celku minulé sezony české ligy dožadují rezignace sportovního ředitele a trenéra v jedné osobě, zkušeného Zdeňka Ščasného. Nelíbí se jim samozřejmě výsledky a také nezlepšující se výkony. Situace se naopak vůbec nezlepšuje. Ščasný po svém nástupu mužstvo ihned pozvedl, stabilizoval sestavu a Sparta reálně bojovala o první místo. Jenže přišlo pár ztrát a už se zase ve spojitosti s historicky nejúspěšnějším českým klubem skloňuje slovo krize.

Sparta má aktuálně dvanáctibodovou ztrátu na první Slavii, podzim je co se týče zisku bodů stejný jako za Stramaccioniho a fanoušci logicky nadávají na trenéra Ščasného. Ten si sám zavařuje svými prohlášení po utkáních, kde se místo přímého pojmenování chyb vymluví na absenci klíčového hráče nebo dokonce terén. Přitom hlavním důvodem špatných výkonů Sparty je samotné rozestavení 4-4-2. Venku totiž Letenští nedominují tolik jako na Letné právě kvůli absenci jednoho muže ve středu hřiště.

Většina týmů Fortuna ligy totiž hraje ve formaci se třemi záložníky, a proto poměrně jednoduše přečíslí dvojici Frýdek – Kanga. Krásnou ukázkou je zápas v Karviné. V první půli byli domácí lepší díky jednomu hráči navíc ve středu pole, jenže Budínský se těsně před pauzou nechal vyloučit, síly uprostřed se srovnaly a Sparta již dotáhla klání ke tříbodovému konci. Na Letné dominuje, velkou práci dělají fanoušci na tribunách, kteří své oblíbence dokáží vyburcovat k ještě lepšímu výkonu, a tudíž Letenští kontrolují zápas i přes menší počet hráčů v srdci zálohy.

Faktem je, že Sparta se aktuálně hlavně kvůli šíleným venkovním výkonům nachází čtvrtém místě a po ztrátě vedení v Uherském Hradišti naplno propukla zloba fanoušků, kteří ještě více ukazují svou nespokojenost. Velký počet z nich si přeje konec kouče Ščasného. Někteří dokonce vyzývají samotného trenéra, aby si uvědomil, že není tím správným na jakoukoliv pozici v klubu a rezignoval. Samozřejmě, že nemají pravdu. Ovšem jejich zloba na Ščasného je docela pochopitelná – své názory píší spíše emočně, nezakládají si na faktech a zároveň fotbalu prostě odborně nerozumí. Ščasný sice nemá ve Spartě budoucnost jakožto hlavní kouč, avšak na místě sportovního ředitele odvádí fantastickou práci.

Do klubu přišel v zimě a společně s Tomášem Rosickým tvoří hlavní duo, které se stará o výběr posil či odchody. A svou práci dělají znamenitě. Všichni starší hráči, kteří přišli za doby italského trenéra Stramaccioniho, jsou pryč. Místo nich kádr doplnili aktuálně klíčoví hráči kádru. Guélora Kangu, Nicolaeho Stanciua, Florina Nitu, Milana Heču, Benjamina Tetteha, Alexandra Chipcia, Uroše Radakoviće nebo také méně povedené posily Golgola Mebrahta a Mihaila Ristiće přivedl právě Ščasný.

Šest z nich jsou členy ideální sestavy. Zejména nákupy Tetteha a Stanciua se povedly, oba dva jsou hlavními tahouny ofenzivy a v zimě na ně určitě přiletí plno nabídek. Oproti dřívějším novým tvářím mohou všichni vyjmenovaní hráči nastupovat delší dobu, vůbec nemusí zůstat u jedné až dvou sezon, ale například Tetteh, Heča, Radaković nebo Stanciu mohou Spartě pomoci i na délku více než pěti let. Ve strategii přivádění mladších posil chce Ščasný evidentně pokračovat, protože většina vytipovaných jmen, které se objevují v novinách, jsou perspektivní.

Jak vidno, zloba fanoušků na Ščasného kvůli výsledkům je rozhodně oprávněná, avšak klubu má co dát jakožto sportovní ředitel.

Reklama
8 komentářů

8 Comments

 1. Luděk

  4.12.2018 na 22:13

  To jste si ten článek Zdeňku napsal sám? Měl jsem Vás rád jako hráče, neměl rád jako zhrzeného, Spartou propuštěného trenéra, spolukomentátora v TV, který při každé příležitosti na Spartu nasazoval. Odpustil jsem, další trenérská štace nebyla špatná. Ale člověk se nemění a Vaše současné působení je velké zklamání. Mám silný pocit (jistotu), že prospěch Sparty je u Vás pouze v rovnici = můj prospěch. A jsem rád, že jste se neobjevil v kalendáři legend (potvrzení výše uvedeného?). A těším se na dobu “po Ščasném”. Luděk

 2. Roman

  5.12.2018 na 11:45

  Taky mě napadlo jestli to nepsal sám Ščasný 😀 Naprosto mimo…ten člověk musí ze Sparty odejít, nebo se stane(min.se jim stává) hrobařem. Navíc jeho neustále plakaní do medii tomu taky nepomáhá.
  Jako sportovní řiditel je spíše k smíchu a jako trener..nu, viděli sjme za posledních par let co se Spartou provedl…

 3. Michelle

  5.12.2018 na 13:57

  Toho novináře si zaplatil Ščasný podle těch hloupostí, co píše. Tohle nikdo racionálně uvažující, který Spartu sleduje, nemůže napsat ze své vlastní hlavy. Názory fanoušků “Samozřejmě” vycházejí z faktů, protože výběr hráčů, taktiky, tréningy má na starosti Ščasný a vzhledem k tomu, že tým nebyl schopný vyhrát ani 1 z 5 posledních zápasů, je evidentní, že dělá vše na co sáhne špatně.
  “Ve strategii přivádění mladších posil..” Takže Nita je mladý hráč, Kanga je mladý hráč,.. To se Jakub Lebloch musel pořádně ožrat, než si sedl za klávesnici.
  “Guélora Kangu, Nicolaeho Stanciua, Florina Nitu, Milana Heču, Benjamina Tetteha, Alexandra Chipcia, Uroše Radakoviće nebo také méně povedené posily Golgola Mebrahta a Mihaila Ristiće přivedl právě Ščasný.” Tohle je třešínka na dortu, protože všichni tito hráči kromě Stanciua a Heči, svými výkony dokázali, že nemají ani na 1. českou ligu. Všichni tito hráči dokázali, že jsou nejhoršími z týmu. A utvrdil jste fanoušky v tom, že mají pravdu:
  Ščasný ven ze Sparty a nadobro!

  • Tommy.

   6.12.2018 na 8:16

   To není novinář ale normální hospodskej žvanil. Tenhle server nemá žádný seryjozní novináře.

  • Jirka

   10.12.2018 na 11:27

   Ten článek je fakt hloupost, Ščasný je hrobař Sparty. Ale to co píšeš o posilách které přivedl je taky kravina… Kanga je problémový, výkonostně patří k lepším, nebýt Stanciua a Tetteha hraje Sparta o záchranu. Heča především na Slovacku rozhodně nezklamal, ale Nita Spartě několika skvělými zákroky zachránil spoustu bodů. Chipciu lepší průměr. Uroš mě zklamal, dělá hodně chyb. Rističe těžko hodnotit když nedostal pořádnou šanci. Golgol je totální úlet, jeho angažmá prostě nechápu… Tudíž říci že Kanga, Nita, Chipciu nebo Tetteh nemají ani na 1.ligu je jedna z největších hovadin co jsem kdy slyšel nebo četl..

 4. Tommy.

  5.12.2018 na 14:55

  Co to plácáš ze nesmysli???

 5. petr

  6.12.2018 na 8:33

  me se zdenda libi a moc, postavme mu sochu legenda

 6. daniel

  6.12.2018 na 15:06

  no když jsi to psal tak te snad Zdenda kouřil

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fortuna liga

Preview: Zápas o všechno! Bude pro Václava Jílka zápas s Bohemians posledním na lavičce Hanáků?

Zveřejněno

dne

V sobotu se utkají tabulkoví sousedé ze spodku tabulky. Bohemians v Ď přivítá Sigmu Olomouc. Bude se tak jednat o souboj třináctého týmu se čtrnáctým, přičemž oba celky v sezoně získaly shodně 19 bodů. O skóre hůře jsou na tom Moravané, kteří by v případě nepříznivého výsledku mohli měnit trenéra, jelikož Václav Jílek měl dostat od vedení ultimátum. Podrží 42 letého trenéra jeho svěřenci?

Zdroj: bohemians.cz

Veledůležité utkání před sebou mají pražští Bohemians spolu s olomouckou Sigmou. Oba kluby na tom letos nejsou zrovna nejlépe a podle toho vypadá i jejich postavení. Tabulkoví sousedé mají shodně 19 bodů.

Klokani dokázali 19 bodů sesbírat díky čtyřem výhrám a šesti remízám. Před svým sobotním sokem jsou pouze díky lepšímu skóre, když inkasovali o šest branek méně. Po nepovedené podzimní části tak svěřenci Martina Haška doufali, že se v přípravě zvednou a třeba se pozitivně naladí na ligu. Jenže ani příprava nevypadala zrovna ideálně. Bohemians v přípravě porazili 2:0 Viktorii Žižkov, poté padli 3:1 s Karabachem. Následně porazili 1:0 Sion, remizovali 1:1 s Piastem Gliwice a v generálce na ligu překvapivě padli 2:1 na půdě poslední Dukly Praha.

Nedá se tak říci, že by do jarní části vstupovali zelenobílí s kdovíjakým optimismem. V prvním ligovém klání jara je navíc nečekalo nic jednoduchého, jelikož museli zavítat na půdu pražské Sparty. V utkání sice předvedli svou typickou bojovnost, jenže byli horším týmem a tahali za kratší konec provazu. Přesto poměrně dlouho drželi remízový výsledek. O bod přišli až po dorážce z penalty během druhé minuty nastaveného času, na což už nedokázali reagovat.

V zápase proti Spartě navíc chybělo klokanům několik hráčů a naskočili tak do utkání značně oslabeni. Nyní bude absentovat kvůli červené kartě Levin, ale situace s marodkou se podle slov trenéra Hašla zlepšila. „Jestliže byl Schumacher na Letné jako náhradník jen proto, abychom měli obsazená místa na střídačce, tak teď už celý týden trénuje s týmem. Ještě se od lékařů dozvíme, zda nám uschopní Vodháněla s Puškáčem. Nakonec tak budeme muset poslat někoho na tribunu, což už jsem hodně dlouho nezažil,“ komentoval situaci trenér pražského celku. Nejisté jsou nadále starty Jusúfa, Pokorného či Švece. Do utkání určitě nezasáhne Juliš.

Zdroj denik.cz

Sigma posbírala zmíněných 19 bodů díky pěti výhrám a čtyřem remízám. Mimoto jedou Hanáci do Prahy pod obrovským tlakem. Pod tím jsou samozřejmě už díky svému postavení v ligové tabulce. Situace je však o to horší, že musí hrát, chtějí-li zůstat nadále pod kormidlem trenéra Václava Jílka. Ten by totiž v případě negativního výsledku musel být odejit. V týdnu už spatřily světlo světa informace o jeho potenciálních náhradách, přičemž prvním kandidátem na Jílkův post má být klubová legenda Radoslav Látal.

Olomoučtí přitom zažili poměrně zdařilou přípravou, vzhledem k jejich podzimní formě. Sice v ní neměli úplně stabilní výsledky, ale to bylo pravidelným střídáním sestav, které byly všelijak kombinované. Modrobílí tak porazili 3:0 Trenčín a v odvetě s ním padli 2:5. Následně porazili 2:3 Slovan Bratislava na Tehelném poli, remizovali 1:1 s Ružomberokem, vyhráli 5:0 nad Jihlavou a opět remizovali 1:1 s Hobro. V generálce na ligu se utkali s japonským celkem Shonan, s nímž padli 0:1.

Přesto mohli Hanáci vstupovat do jarní části s jistou dávkou optimismu, kterou oplýval i samotný kouč Václav Jílek. Jenže ani Sigmu nečekal lehký soupeř, když na Andrově stadionu musela přivítat čtvrtý Jablonec. Hned od první minuty musel jít všechen optimismus stranou, jelikož Moravané předváděli od první minuty katastrofální a ustrašený výkon. Pouhé nakopávané míče dopředu, žádná bojovnost… Takhle se o záchranu nehraje. Druhá půle byla sice ze strany olomouckého týmu o něco lepší, jenže tomu stále chyběl důraz a bojovnost. Není tak divu, že si Jablonec odvezl tři body po výhře 2:1.

Kvůli žlutým kartám jede Sigma do Prahy oslabena o útočníka Martina Nešpora a záložníka Lukáše Kalvacha. Především absence Kalvacha bude pro Jílkův tým obrovským problémem, jelikož je nepostradatelným mužem v záloze a typologicky podobný hráč už v klubu není. Dlouhodobě chybí zraněný Martin Hála, který se pomalu zotavuje ze zranění, ale stále není v zápasové kondici. Nejistý je start Václava Pilaře.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc/

Co od utkání čekat, to jest záhadou. Bude hodně záležet na tom, jak k tomu oba týmy přistoupí, především Sigma. Bohemians jsou velice bojovným a srdnatým týmem v každém případě, což se o Olomouci říci nedá, a to by mohlo býti hlavním a rozhodujícím faktorem. Přesto se Hanáci budou zajisté chtít porvat za svého trenéra, jelikož jej někteří z kádru znají prakticky od juniorky. Zápas by však mohl být velice vyrovnaný s tím, že žádný z týmů nebude mít nic jistého až do konce.

Během prvního vzájemného střetnutí těchto dvou celků skončilo utkání na Andrově stadionu prohrou Sigmy 2:3. Hanáci přitom vedli Až do 65. minuty 2:0 a vypadalo to, že mají zápas pod kontrolou. Poté přišla první branka Bohemians a následoval famózní obrat. Nyní se však tolik gólů nejspíše očekávat nedá. Doufejme alespoň v tom, že oba týmy nebudou hrát příliš opatrně a ustrašeně, a budou se snažit nabídnout fanouškům příjemnou podívanou.

Tip na sázení | Remíza – kurz: 3.10

Bohemians 1905 – Sigma Olomouc
Sobota, 15:00, Ďolíček
O2 TV Fotbal

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Nikolaj Komličenko je jasným střeleckým lídrem Fortuna ligy a na vyrovnání rekordu Davida Lafaty mu stačí vstřelit šest gólů

Zveřejněno

dne

Mladoboleslavský Komličenko ve Fortuna lize nasázel v probíhající sezóně už 19 branek a na Davida Lafatu, který drží rekord v počtu vstřelených branek v jedné sezóně, tak ztrácí pouze šest gólů. Na vytvoření nového rekordu má Komličenko ještě deset zápasů (bez nadstavby). Ruský útočník si vede velmi dobře i v porovnání s těmi vůbec nejlepšími evropskými střelci, když se v tabulce o Zlatou kopačku nachází na dvacátém místě.

Nikolaj Komličenko je jasným střeleckým lídrem Fortuna ligy, když na svém kontě má už 19 vstřelených gólů a na druhého Stocha má náskok osm branek. Ruský útočník je na čele tabulky a na vyrovnání rekordu Davida Lafaty mu stačí skórovat už pouze šestkrát.

Minulý víkend odstartovala jarní část Fortuna ligy a Mladá Boleslav se utkala s Viktorií Plzeň. Zápas skončil remízou 1:1 a o gól Středočechů se postaral právě Komličenko, který skóroval z pokutového kopu. Právě pokutové kopy řadí Komličenka na čelo tabulky střelců.

Komličenko si vede velmi dobře i v porovnání s těmi nejlepšími evropskými střelci. V tabulce o Zlatou kopačku se nachází na dvacátém místě, ale pokud by se počítali pouze vstřelené branky, tak by byl v TOP 10. Každá liga má přidělený svůj koeficient, kterým se násobí jednotlivé góly každého hráče. Česká republika má koeficient 1,5, stejně jako polská, nebo turecká liga. Nejlépe na tom jsou Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1, které mají koeficient 2.

V součtu má tedy Komličenko 28, 5 bodů a na desátou příčku ztrácí pouze tři body. Pokud ruskému útočníkovi vydrží forma až do konce sezóny, tak bude mít středočeský klub velké problémy udržet ho v týmu i pro další sezónu.

Komličenko se oficiálně stal hráčem Mladé Boleslavi až v lednu tohoto roku, protože v týmu doposud pouze hostoval z ruského Krasnodaru. Po velmi vydařené podzimní části ligy Mladá Boleslav usilovala o přestup, který nakonec dotáhla do konce. Komličenko podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Posílí Ikaunieks útok Mladé Boleslavi?

Zveřejněno

dne

Podle informací deníku Sport se Mladá Boleslav zajímá o lotyšského reprezentanta Dāvise Ikauniekse z Jablonce. Řeší se, zda půjde o hostování či přestup. Přestupové okno končí 22. února.

Dávis Ikaunieks.
Zdroj: fcvysocina.cz

25 letý lotyšský reprezentant Dāvis Ikaunieks působí v Jablonci od léta 2018, když po sestupu Jihlavy do druhé nejvyšší soutěže byl velmi žádaný. Nakonec přestoupil do severočeského klubu za 15 milionů korun. Momentálně se o tohoto hráče zajímá Mladá Boleslav, která nedávno využila opci u nejlepšího střelce ligy Komlichenka. Hovoří se o hostování, i o přestupu. Přestupová částka by měla činit něco kolem deseti milionů korun.

V minulé sezóně za Jihlavu odehrál Dāvis Ikaunieks 27 ligových zápasů, v nichž dokázal desetkrát rozvlnit síť soupeřovy branky. V letošní sezóně odehrál jedenáct zápasů v nejvyšší české lize, avšak nedokázal dát jediný gól. Mladá Boleslav se momentálně nachází na jedenácté pozici, ale má třetí nejlepší útok v celé lize, dokázala vstřelit více gólů než Plzeň, nebo Sparta. Ikaunieks by mohl nastupovat vedle Komlichenka, popřípadě by mu kryl záda na lavičce náhradníků. V prvním jarním utkání uhrála Boleslav remízu 1:1 s Viktorií Plzeň, jediný gól Boleslavi vstřelil Komlichenko z penalty. Čas na dokončení tohoto přestupu mají středočeši do 22. února, tedy do příštího pátku, kdy v Česku končí přestupové období.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené