Spojte se s námi


Evropská liga

Kolik si vydělaly české týmy v pohárové Evropě? Nejlépe si vedla Slavia

Týmy Fortuna ligy mají za sebou velmi vydařený ročník v pohárové Evropě. Pochopitelně se od toho odrazily i jejich výdělky, které tvoří velkou část rozpočtu. Nejlépe si vedla pražská Slavia, která si přišla na více než dvanáct milionů eur.

Publikováno

dne

Týmy Fortuna ligy mají za sebou velmi vydařený ročník v pohárové Evropě. Pochopitelně se od toho odrazily i jejich výdělky, které tvoří velkou část rozpočtu. Nejlépe si vedla pražská Slavia, která si přišla na více než dvanáct milionů eur.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slavia si co do výdělku vedla nejlépe

Slavia si v Evropské lize zahrála ve skupině G, přičemž její největší konkurent v boji o první místo byl AS Řím. Sešívaní nakonec se ziskem patnácti bodů skupinu opanovali a zajistili si tím přímý postup do osmifinále.

V něm družina trenéra Jindřicha Trpišovského nestačila na AC Milán, nicméně musíme podotknout, že v obou zápasech dohrával tým z hlavního města České republiky pouze v deseti hráčích. Slavia si svým působením v pohárové Evropě vydělala 12,326 milionů eur.

Sparta si zahrála předkola Ligy mistrů, avšak neúspěšně. Úřadující šampion Fortuna ligy si tak nakonec zahrál základní skupinu Evropské ligy, přičemž boj o postupové příčky byl až do závěrečných zápasů naprosto otevřený.

Letenští nakonec ukořistili druhé místo, což znamenalo účast v šestnáctifinále. V něm přešli přes turecký Galatasaray, o kolo později už ale vypadli po dvou poměrně jednoznačných prohrách s Liverpoolem.

Družina dánského kouče Briana Priskeho si nakonec přišla na 10,614 milionů eur. Stejně jako v případě Slavie se ale jedná o výdělek, do nějž nejsou zahrnuty příjmy z marketingových práv.

Skvělá jízda Viktorie Plzeň

Do koeficientu letos nejvíce přispěla Plzeň, jež se probojovala až do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. V ní se utkala s italskou Fiorentinou a o postupujícím muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byl úspěšnější celek hrající Serii A.

Západočeši si také přišli na velmi zajímavou finanční částku. Svými výsledky si přišli na 9.757 milionů eur, započítány ale opět nejsou příjmy z marketingových práv.

Zapomenout rozhodně nesmíme ani na Bohemians Praha 1905. Celek z Vršovic si zahrál 2. předkolo Evropské konferenční ligy, za což obdržel 450 tisíc eur. Rozhodně se nejedná o zanedbatelnou částku v klubovém rozpočtu.

Zdroj: Football Coefficient, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.