Spojte se s námi


Fotbal

PSG si vyhlédlo novou náhradu za Mbappého! Hvězdnou posilu si však zaměstnavatel cení na 120 milionů eur

Sezona pomalu končí a PSG musí řešit velký problém. Kylian Mbappé stále nepodepsal novou smlouvu a zdá se extrémně nepravděpodobné, že by se tak mělo stát. I proto Pařížané neustále vyhlížejí, kdo by jej mohl nahradit. Tentokráte se dívají do Itálie, konkrétně pod Vesuv.

Publikováno

dne

Sezona pomalu končí a PSG musí řešit velký problém. Kylian Mbappé stále nepodepsal novou smlouvu a zdá se extrémně nepravděpodobné, že by se tak mělo stát. I proto Pařížané neustále vyhlížejí, kdo by jej mohl nahradit. Tentokráte se dívají do Itálie, konkrétně pod Vesuv.

PSG už má jistotu francouzského titulu, jenže zase nedokázalo ovládnout Ligu mistrů. Po vyřazení Barcelony ve čtvrtfinále si pařížský celek vylámal zuby na Borussii Dortmund a skončil tak těsně před branami finále.

Největší hvězda týmu Kylian Mbappé byla ovšem téměř neviditelná v celém dvojutkání s BVB. Přesto vedení klubu straší, že s největší pravděpodobností v létě zadarmo odejde do jiného mužstva, zřejmě do Realu Madrid.

Nic není oficiální. Je otázkou, jestli ještě vůbec PSG doufá v to, že by Francouz v klubu mohl zůstat. Ostatně jednou už v této situaci obě strany byly, podpis se španělským gigantem se zdál být jen formalitou. Pařížané ovšem nabídli Mbappému neodolatelnou sumu i pozici a on skutečně neodolal.

Trenér Luis Enrique se každopádně snaží připravit na všechny situace. Tedy i na to, že v příští sezoně bude muset vést Paris Saint-Germain i bez největší francouzské hvězdy. Proto pochopitelně vyhlíží, kdo by jej mohl nahradit. Už si měl určit prioritu číslo jedna.

PSG si vyhlédlo náhradu za Mbappého

Francouzský plátek RMC Sport přinesl informaci, že místo Kyliana Mbappého by měla zaujmout jedna z největších hvězd italské Serie A. Pod Vesuvem už druhou sezonu v řadě zářil Khvicha Kvaratskhelia, jeden ze strůjců loňského senzačního titulu Neapole.

Gruzínský fotbalista předváděl v minulé sezoně úchvatné výkony. Prokázal skvělou techniku, vynikající driblink, sbíral i parádní čísla. Zdálo se, že má vše k tomu, aby šel do ještě většího klubu. Neapol jej ale udržela.

V této sezoně je ale Neapol úplně jiným týmem než v té minulé. Týmu se vůbec nedaří a jde to znát i na číslech a výkonech stále jen 23letého talentovaného fotbalisty. Přesto 10 gólů a 9 asistencí nejsou špatnou vizitkou. Loňských 14 gólů a 17 asistencí to ale není.

Kvaratskhelia má ovšem v Neapoli smlouvu do léta 2027 a mimo to si jej italský celek cení na 120 milionů eur. Pod Vesuv přitom přicházel za 13 milionů eur. Pokud jej Neapol prodá, pořádně na něm vydělá. Své hvězdy se ale určitě zbavit nechce. Obzvláště po tak nepovedené sezoně, jakou prožila letos.

Není známo, jakou budoucnost si přeje Kvaratskhelia. Nebude ale překvapením, pokud se bude chtít ve své kariéře posunout ještě o něco dál. PSG by mohlo chtít jeho příchod dokončit ještě před mistrovstvím Evropy, kde by si mohl Gruzínec cenovku ještě o něco navýšit.

Zdroj: RMC Sport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.