Spojte se s námi


Fotbal

Kolik vydělá EURO 2024? UEFA zveřejnila zisk, který očekává od nadcházejícího mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy v Německu se kvapem blíží. Evropský turnaj odstartuje 14. června a potrvá měsíc až do 14. července. UEFA nyní zveřejnila částku, kterou očekává, že nadcházející šampionát přinese. Konkrétně se jedná o 2,4 miliardy eur.

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy v Německu se kvapem blíží. Evropský turnaj odstartuje 14. června a potrvá měsíc až do 14. července. UEFA nyní zveřejnila částku, kterou očekává, že nadcházející šampionát přinese. Konkrétně se jedná o 2,4 miliardy eur.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ačkoliv v současné době největší pozornost poutá nadcházející IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě, nezadržitelně se blíží také fotbalový evropský šampionát v Německu.

Ten odstartuje 14. června a představí se na něm i česká reprezentace. Národní tým začne o čtyři později utkáním s Portugalskem, poté změří síly 22. června s Gruzií a skupinovou fázi ukončí duelem 26. června s Tureckem.

Evropská fotbalová unie UEFA mimo to ale zveřejnila, kolik očekává, že nadcházející turnaj v Německu vydělá. Na základě posledních odhadů mistrovství Evropy vygeneruje příjmy ve výši 2,4 miliardy eur, tedy zhruba 60 miliard korun.

Na daních pak UEFA prostřednictvím své dceřiné společnosti naopak odvede 65 milionů eur (v přepočtu na naši měnu se jedná asi o 1,625 miliardy korun). Informoval o tom mluvčí společnosti Euro 2024, kterou UEFA založila kvůli organizaci pro nadcházející turnaj.

Utržené peníze z nadcházejícího šampionátu UEFA investuje do fotbalových rozvojových projektů členských národních svazů, a to ve čtyřletém cyklu.

Podle tiskové zprávy je navíc jasné, že Fotbalová asociace České republiky už jen za postup na Mistrovství Evropy v Německu obdrží 9,25 milionu eur (zhruba 225 milionů korun).

Kromě toho si mohou týmy na turnaji startujícím 14. června vydělat i díky postupům a výsledkům. Jeden milion eur získá tým za výhru, ať už v základní skupině nebo v rámci vyřazovací fáze. Za remízu inkasuje o polovinu méně.

Zdroj: UEFA, Euro 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.