Spojte se s námi


Hokej

Nečas na MS? Carolina v noci vypadla, má to však háček. Kdy by případně mohl přijet?

Vedení českého národního týmu i hokejoví fanoušci se za to modlili několik dní, teď je to konečně tady. Martin Nečas vypadl z play-off NHL a může dorazit na mistrovství světa do Prahy. Má to však dva zádrhely.

Publikováno

dne

Vedení českého národního týmu i hokejoví fanoušci se za to modlili několik dní, teď je to konečně tady. Martin Nečas vypadl z play-off NHL a může dorazit na mistrovství světa do Prahy. Má to však dva zádrhely.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Národní tým čekal na vypadnutí Caroliny nebo Bostonu jako na smilování. Současný kádr sice zatím podává dobré výkony, ale všichni vidí, že do čtvrtfinále bude potřeba něco navíc, nějaká hvězda světového kalibru.

Ty měly Češi ve hře v play-off NHL a čekalo se, jestli náhodou někdo neposílí český výběr. V noci ze čtvrtka na pátek New York Rangers otočil duel s Carolinou a vyhrál v sérii 4:2, čímž uvolnili pro služby národního týmu Martina Nečase.

Tak jednoduché to přitom nebylo. Český útočník hrající ve skvělé formě sám otevřel skóre luxusním „vinglem“ a Canes poté vedli již 3:1. Jenže hattrick Chrise Kreidera ve třetí třetině jakékoliv naděje zhatil a Rangers potvrdili roli favorita.

Čeští fanoušci ihned začali volat po příjezdu Nečase do Prahy, stejné přání má i trenér Radim Rulík, jenže to nebude tak jednoduché. V cestě stojí totiž dvě překážky.

Ta první je zdravotní stav. V play-off NHL se zdravotní problémy nezveřejňují a nevíte tak, jestli hráč nedohrává se zraněním, tak jako Tomáš Hertl, který odehrál vše, poté ale neprošel zdravotní prohlídkou a Vegas jej na šampionát nepustilo.

Kdy by mohl Nečas přijet?

I u Nečase se spekulovalo o drobném zranění a není jisté, jestli bude stoprocentně fit. Druhým zádrhelem je smlouva. Českému útočníkovi totiž končí po této sezóně platný kontrakt a není jisté, jestli za takové situace bude chtít riskovat zranění.

Každopádně, pokud by vše klaplo, má Nečas, jak již dříve avizoval, velkou chuť reprezentovat Česko na domácím mistrovství. A kdy by to tak mohlo být?

Český tým čeká v pátek Rakousko, v sobotu Velká Británie. Tyto duely na 100 % nestihne, pokud ale vše dobře půjde, na úterní poslední zápas ve skupině s Kanadou by mohl být připraven.

A co David Pastrňák? Boston aktuálně prohrává 2:3 na zápasy, v noci z pátku na sobotu může být také rozhodnuto. Pokud dojde na sedmý zápas, bylo by to s příjezdem na čtvrtfinále velmi těsné.

Zdroj: NHL, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.