Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta slaví druhý titul v řadě! Kuchta nasázel do sítě Boleslavi čtyři góly, Slavii nepomohla ani výhra na Slovácku

Karty byly před předposledním kolem nadstavbové skupiny o titul rozdány jasně. Sparta potřebovala vyhrát, aby mohla předčasně slavit titul, případně doufat ve ztrátu Slavie. Nic však nenechala náhodě. Rozhodla už v první půli a slaví úspěšnou obhajobu.

Publikováno

dne

Karty byly před předposledním kolem nadstavbové skupiny o titul rozdány jasně. Sparta potřebovala vyhrát, aby mohla předčasně slavit titul, případně doufat ve ztrátu Slavie. Nic však nenechala náhodě. Rozhodla už v první půli a slaví úspěšnou obhajobu.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta obhájila titul

Fortuna liga má o vítězi jasno ještě jeden zápas před koncem nadstavbové skupiny o titul. Pražská Sparta zvládla svůj zápas v Mladé Boleslavi a úspěšně tak obhájila trofej z minulé sezony. Získala již 38. titul.

Brian Priske tak pokračuje ve vynikající práci. Jeho tým se dokázal dostat i přes některé krizové momenty, zvládal i duely, v nichž se týmu třeba tolik herně nedařilo, a úspěšně se porval i s tím, že měla Sparta problémy s disciplínou.

Zápas v Mladé Boleslavi přitom nezačal pro domácí úplně špatně. Vesměs až do dvacáté minuty drželi s lídrem soutěže krok. Pak ale začala one-man show Jana Kuchty.

Kuchta se totiž prosadil třikrát v průběhu patnácti minut. Své góly vstřelil ve 20., 23. a 35. minutě. Sparta se tak dostala do vedení 3:0, které udržela do konce první půle.

Středočechům se do druhého dějství hledala motivace těžce. Sparta byla při chuti. Obzvláště pak její v té době stále třígólový střelec. Netrvalo však dlouho a bývalý útočník Slavie či Lokomotivu Moskva vstřelil svůj čtvrtý gól. Stalo se tak v 51. minutě.

Kuchta nicméně nezůstal na listině střelců osamocen. V 78. minutě totiž na konečných 5:0 zvyšoval Patrik Vydra, který tak ještě zvýšil frustraci domácího celku a dovršil debakl.

Sparta však zaslouží pochvalu. Druhý poločas nešla jen tak dohrát. Přestože v týdnu bude hrát finále poháru a může získat double, tak druhé dějství nevypustila za cenu toho, že by si mohla odpočinout.

Slavii výhra na Slovácku na udržení nadějí nestačila

Slavia mohla před sobotou pouze doufat, že Sparta ztratí v Mladé Boleslavi. Aby měla jakoukoliv naději, musela vyhrát na Slovácku. Situaci neměla ani trochu ve svých rukách. Sešívaní si tak šli pro tři body, nicméně proti trápícím se Moravanům se sami natrápili.

Statisticky sice svěřenci Jindřicha Trpišovského dokázali Slovácko přehrát, nicméně výsledkově to drhlo. Na první gól utkání se čekalo do 62. minuty, postaral se o něj Tomáš Holeš. O tři minuty později však bylo po chybě Davida Zimy srovnáno.

Vedení Slavii vrátil v 71. minutě Mojmír Chytil, jenž znovu prokázal, že byl pro sešívané velmi povedenou posilou.

Slavia se nicméně musí smířit s tím, že ani letos na titul nedosáhne. Její čekání na ligovou trofej se prodlužuje na tři roky. Jindřich Trpišovský neskrýval zklamání.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.