Spojte se s námi


Hokej

Slovensko si poradilo s Francií! Třemi body kontroval výhru Hudáček

Slovensko v pátém zápase na mistrovství světa zvítězilo nad výběrem Francie 4:2. Slovenskou ofenzivu probudil až čtyři sekundy před koncem první třetiny Pavol Regenda. Hvězdou utkání se stal Libor Hudáček, jenž ke dvěma brankám přidal asistenci.

Publikováno

dne

Slovensko v pátém zápase na mistrovství světa zvítězilo nad výběrem Francie 4:2. Slovenskou ofenzivu probudil až čtyři sekundy před koncem první třetiny Pavol Regenda. Hvězdou utkání se stal Libor Hudáček, jenž ke dvěma brankám přidal asistenci.

Regenda odmítl bezbrankovou remízu čtyři sekundy před první sirénou

Slovensko vstupovalo do utkání proti Francii v roli favorita s vědomím, že musí bodovat. V zamotané skupině B totiž žádný z týmů kromě Švédska neměl jisté místo v play-off.

Francouzi také měli teoretickou šanci na postup a proti slovenskému výběru působili zpočátku jako aktivnější celek. Branka ovšem dlouho nepřicházela. Všechno ale změnil čtyři sekundy před koncem první třetiny Pavol Regenda.

Slovenský útočník otevíral skóre povedenou tečí po závěrečném tlaku svého týmu v útočném pásmu. Asistenci si připsali Mário Grman a Lukáš Cingel.

Ve druhé části úřadoval Hudáček

Slovensko své šťastné vedení navýšilo v čase 22:35. Juraj Slafkovský a Šimon Nemec naservírovali puk Liboru Hudáčkovi, který se uvolnil na straně a propálil Sebastiana Ylonena.

Hudáček nakročil za hattrickovou honbou krátce před polovinou zápasu. Uprostřed kluziště narušil francouzskou rozehrávku a nenápadnou střelou od modré čáry nachytal Ylonena a zvýšil již na 3:1.

Francouzskou reprezentaci udržel ve hře Sasha Treille, jenž svou brankou dal Francii naději na dobrý výsledek.

Na jeho snížení do konce druhé třetiny však už nikdo nezareagoval. Poslední část utkání tak začala za stavu 3:1 z pohledu Slovenska.

Změna v brankovišti Francii nepomohla

Na začátku třetí třetiny přišel na straně Francouzů zajímavý tah, kdy místo Ylonena nastoupil mezi tři tyče Quentin Papillon.

Změna v brankovišti ovšem Slovákům od dalšího gólu nezabránila. V čase 48:24 zvyšoval na 4:1 po souhře Hudáčka a Tomáše Tatara Grman.

Do konce duelu se skóre změnilo ještě jednou. Poslední slovo v souboji těchto týmů si vzala Francie, která v poslední minutě alespoň upravila skóre na 2:4. O hezčí výsledek se zasloužil Florian Chakiachvilli.

Po nedělním programu jim náleží třetí pozice se ziskem 10 bodů. Postup do čtvrtfinále ještě jistý nemají, neboť páté Lotyšsko ztrácí tři body a zbývá odehrát dvě utkání.

Naopak Francie po další porážce přišla o teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů. Nad sestupovým pásmem drží náskok tří bodů, a tak se do konce turnaje musí soustředit na udržení se mezi elitou.

Zdroj: IIHF, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.