Spojte se s námi


Fotbal

Fotbalistou roku se potřetí stal Tomáš Souček. Kdo ovládl jednotlivé kategorie?

Pondělí 18. března čeští reprezentanti strávili zahájením prvního společného srazu pod vedením nového kouče Ivana Haška a nejen oni ho zakončili účastí na slavnostním vyhlášení výsledků 59. ročníku ankety Fotbalista roku.

Publikováno

dne

Pondělí 18. března čeští reprezentanti strávili zahájením prvního společného srazu pod vedením nového kouče Ivana Haška a nejen oni ho zakončili účastí na slavnostním vyhlášení výsledků 59. ročníku ankety Fotbalista roku. Z tradičního hlasování hráčů, trenérů, funkcionářů a novinářů vzešel potřetí jako vítěz Tomáš Souček. Kdo dosáhl na zbylá ocenění?

Galavečerem v pražském Clarion Congress Hotelu, živě vysílaném Českou televizí, provázel moderátor Libor Bouček. Program zpestřila svými hudebními vložkami rocková skupina Kabát.

Po úvodním slovu předsedy Fotbalové asociace České republiky a tedy hostitele akce Petra Fouska, týkajícího se především nadcházejícího mistrovství Evropy, se na pódiu objevil šéf reprezentační lavičky Ivan Hašek. Přišel totiž oznámit jméno Talenta roku 2023.

Hlasující zvolili jednadvacetiletého sparťanského obránce Martina Vitíka, jenž je pevnou součástí základní sestavy úřadujícího mistra Fortuna ligy. Dalšími členy finální nominace byli nakonec druhý Matěj Jurásek a třetí Kryštof Daněk.

Následovala videopřipomínka dvacátého výročí bronzového úspěchu na EURO 2004 a příchod Vladimíra Šmicera na jeviště, aby vyhlásil Trenéra roku. Z trojice Jindřich Trpišovský, Jaroslav Šilhavý a Martin Svědík obdržel nejvíce hlasů první jmenovaný, čili slávistický kouč.

Z úst Petra Čecha následně zaznělo jméno Fotbalistky roku. V konkurenci mimo jiné Kamily Dubcové z AC Milán a brankářky Olivie Lukášové loni vládla Klára Cahynová, záložnice Sevilly.

Další obálku ve svých rukou přinesl Tomáš Ujfaluši, jenž dostal za úkol přečíst, kdo vyhrál cenu pro eFotbalistu roku. Poprvé ji převzal republikový šampion Matěj „Matejs“ Dunka.

Jiný z členů legendárního výběru Karla Brücknera ze šampionátu v Portugalsku Jan Koller řekl, kdo se stal Futsalistou roku. Michal Seidler z polského celku Rekord Bielsko-Biała porazil chrudimská dvojčata Davida a Pavla Drozdovy.

Poté tak už zbývalo za pomoci Marka Jankulovského nebo Milana Baroše ukázat na tři nejvýše postavené z nejlepší pětice nejsledovanější kategorie. Do ní byli zařazeni konkrétně Vladimír Coufal, Václav Černý, Tomáš Holeš, Ladislav Krejčí a Tomáš Souček.

Bronzová příčka náleží obránci West Hamu United, s nímž triumfoval ve finále Evropské konferenční ligy v Edenu, Vladimíru Coufalovi. Loňskou kaňkou z pohledu opory defenzivy Kladivářů i reprezentace byla jen listopadová „kauza Belmondo“.

Druhou pozici obsadil kapitán Sparty Ladislav Krejčí. Ten si jedno alespoň symbolické prvenství připsal, protože se umístil nejlépe ze zástupců nejvyšší domácí soutěže.

Fotbalistou roku se stal nositel kapitánské pásky v národním týmu a jeden z dvojice Čechů v kádru West Hamu Tomáš Souček. Zopakoval svá vítězství z let 2019 a 2020.

A s jakým výsledkem na blížící se letošní vrcholné události by byl spokojený? „Samozřejmě první cíl je postup ze skupiny. Ale tím velký cílem je překonat minulé EURO,“ prohlásil. V roce 2021 Česko vypadlo ve čtvrtfinále.

Organizátoři ankety neopomněli ani přivítat další osobnost v tuzemské fotbalové Síni slávy. Nově do ní vstoupil bývalý obránce Miroslav Kadlec, finalista ME 1996, čtvrtfinalista MS 1990 dvojnásobný mistr Německa s Kaiserslauternem.

Zdroj: ČT1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.