Spojte se s námi


Fotbal

V Itálii opěvují výkon Martina Jedličky. Dočká se pozvánky na Euro?

Ani fenomenální výkon Martina Jedličky na postup přes italskou Fiorentinu nestačil a Plzeň tak svoji evropskou pouť pro letošní sezonu končí. Šestadvacetiletého brankáře však italský tisk po prohraném odvetném duelu zasypal chválou. Dočká se nástupce Jindřicha Staňka nominace na Euro?

Publikováno

dne

Ani fenomenální výkon Martina Jedličky na postup přes italskou Fiorentinu nestačil a Plzeň tak svoji evropskou pouť pro letošní sezonu končí. Šestadvacetiletého brankáře však italský tisk po prohraném odvetném duelu zasypal chválou. Dočká se nástupce Jindřicha Staňka nominace na Euro?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Už v prvním vzájemném utkání deptal Martin Jedlička střelce Fiorentiny. Ti nemohli dlouho najít recept na jeho překonání ani v domácí odvetě.

Ani 180 minut favoritovi na skórování nestačilo, a tak muselo rozhodnout až prodloužení. Plzeň již toho času hrála v oslabení, a tak přece jen dvakrát kapitulovala.

Přesto se však mohla s Konferenční ligou rozloučit už daleko dříve. Proti byl ovšem brankář Jedlička, který měl před jarní částí za úkol nahradit Jindřicha Staňka, jenž podepsal smlouvu s pražskou Slavií. Jedlička se této role zhostil znamenitě, a svůj um předvedl také divákům v hlavním městě Toskánska.

Jak zareaguje Ivan Hašek?

Mnozí již delší dobu volají po reprezentační pozvánce pro tohoto šestadvacetiletého gólmana. Jedlička se v Plzni skvěle adaptoval a významnou měrou pomohl svému týmu v tažení fotbalovou Evropou. Právě to by mu mělo vysloužit premiérovou pozvánku do národního týmu.

Uvidíme, jak na jeho výkony zareaguje reprezentační kouč Ivan Hašek. Ten na březnový sraz povolal kromě již zmíněného Jindřicha Staňka ještě Matěje Kováře z mistrovského Leverkusenu.

Tuto dvojici pak doplnil další talentový fotbalista, který letos hájí barvy Sturmu Graz – Vítězslav Jaroš. Jeho pozici by ale na nadcházejícím srazu mohl zaujmout právě Jedlička.

Zpeněží Plzeň své klenoty?

Otázkou pak je, zda se vedení Plzně rozhodne v létě prodávat své nejcennější hráče. Kromě Jedličky si výbornou reputaci na evropské scéně buduje dlouhodobě také Robin Hranáč. Čtyřiadvacetiletý stoper podává stabilně vynikající výkony a pro Západočechy bude zřejmě problém svoji oporu zadních řad udržet.

Dalším adeptem na přestup pak může být Pavel Šulc, který letos gólově explodoval. Na svém kontě má prozatím 15 ligových branek, ke kterým přidal po dvou trefách v Konferenční lize a domácím poháru.

Zdroj: La Gazzetta dello Sport, Football Italia, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.