Spojte se s námi


Fotbal

Dojde k velkému zvratu? Xavi je na pokraji vyhazovu z Barcelony, prezident Laporta označil největší problém 44letého kouče

Odejde Xavi z Barcelony? To je otázka, která po zápase s Almerií visí ve vzduchu a je to alternativa velice reálná. Prezident katalánského giganta je totiž zklamaný přístupem současného kouče a silně uvažuje o jeho odvolání.

Publikováno

dne

Odejde Xavi z Barcelony? To je otázka, která po zápase s Almerií visí ve vzduchu a je to alternativa velice reálná. Prezident katalánského giganta je totiž zklamaný přístupem současného kouče a silně uvažuje o jeho odvolání.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Stává se z toho poměrně solidní sága. Současný kouč Barcelony několik týdnů po oznámení konce Jürgena Kloppa v Liverpoolu učinil rozhodnutí o tom, že na konci sezóny opustí katalánského giganta.

Před nedávnou dobou si však Xavi své rozhodnutí rozmyslel a potvrdil, že v Barceloně nakonec přece jen zůstane. Jenže už před čtvrtečním duelem v Almérii se ve španělských médiích objevily spekulace o tom, že tomu tak nakonec nebude.

A jak v pátek dopoledne informoval magazín Forbes, prezident klubu Joan Laporta se údajně rozhodl, že Xavi od příští sezóny v Barceloně coby její hlavní kouč pokračovat nebude. Nelíbí se mu počínání současného lodivoda a jeho počínání v mediálním prostoru.

Prvním důvodem každopádně Xaviho komentáře před utkáním v Almérii. Laporta má pocit, že trenérova slova se značně liší od toho, co řekl představenstvu na schůzce před oznámením, že zůstává.

Xavi pak své výroky po vítězství nad Almerií, které Barce upevnilo pozici na druhém místě, obhajoval. Konkrétně se jedná o vyjádření, kdy Xavi prohlásil, že kvůli špatné situaci bude těžké v příštím roce soupeřit s těmi nejlepšími.

Odejde Xavi z Barcelony?

„Řekl jsem, co si myslím. Ekonomická situace není nejlepší. Stále však budeme usilovat o maximum. Těším se na příští sezonu, kdy budeme vyhrávat tituly,“ uvedl Xavi.

O potenciálním odchodu čtyřiačtyřicetiletého trenéra informoval také španělský deník Mundo Deportivo. Laporta je prý zkrátka zklamaný přístupem kouče a vskutku silně zvažuje jeho odvolání. Na další zprávy oficiálního charakteru si ale musíme počkat.

Zdroj: LaLiga, Forbes, Mundo Deportivo

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.