Spojte se s námi


Hokej

Německo po dvou rozdaných debaklech přibrzdilo, i tak těsně zvítězilo nad Polskem

Německo ve dvou předchozích zápasech na MS v hokeji 2024 zvítězilo a pokaždé vstřelilo osm branek. Proti Polsku tak úspěšné v koncovce nebylo, přesto zvítězilo 4:2. Těšit jej může přiblížení se čtvrtfinále, ke kterému zbývá poslední bodový zisk.

Publikováno

dne

Německo ve dvou předchozích zápasech na MS v hokeji 2024 zvítězilo a pokaždé vstřelilo osm branek. Proti Polsku tak úspěšné v koncovce nebylo, přesto zvítězilo 4:2. Těšit jej může přiblížení se čtvrtfinále, ke kterému zbývá poslední bodový zisk.

První gól přinesla až druhá část zápasu

Německo vstoupilo do utkání s Polskem velmi aktivně, ale žádná střela nepropadla za záda Davida Zabolotného. Ten v první třetině čelil 10 pokusům a každý lapil.

Prvního zásahu se Němci dostali až v čase 25:14, kdy po souhře Parkera Tuomieho a Maximiliana Kastnera střílel úspěšně Alexander Ehl. Německo se ujalo vedení a nadále pokračovalo v aktivním hokeji.

Pět minut před koncem druhé třetiny dostali Němci výhodu v podobě trestného střílení. K němu se postavil John-Jason Peterka a zkušeně si poradil. Najel si s naznačením kličky do bekhendu, ale překvapil brankáře rychlou střelou mezi betony.

Německo drží šanci na čtvrtfinále i po dramatickém konci s Polskem

Vedení 2:0 Německo v poslední třetině duelu ještě vylepšilo, když po straně ujel Yasin Ehliz a překvapil soupeřova brankáře na bližší tyči. O slovo se ovšem přihlásili i Poláci a v čase 53:13 se o čestný úspěch se s velkým štěstím postaral Patryk Wajda.

Polsko vstřelenou brankou ožilo a naděje na dobrý výsledek je hnala vpřed. Necelých pět minut před koncem zápasu na rozdíl jediné branky snížil Filip Komorski.

Druhý polský gól ale se sebevědomím Němců nehnul a celkovou ztrátu nedovolili. Naopak v čase 56:11 svou druhou trefou vrátil dvougólový náskok Německu Peterka. Polsko v závěru zkusilo hru bez gólmana, ale výsledek to nezměnilo.

Německo po výhře 4:2 poskočilo na druhé místo skupiny B se 12 získanými body. Postup do čtvrtfinále však stále nemá jistý, neboť další trojice týmů je může bodově předehnat, přičemž Němci odehráli již šest utkání na turnaji. V posledním souboji s Francií jim však stačí jediný bod, aby postoupili do čtvrtfinále.

Na druhé straně Polsko s jediným získaným bodem zůstává na posledním místě a pomalu míří za sestupem. O udržení sehrají závěrečný duel s předposledním Kazachstánem.

Zdroj: IIHF, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.