Spojte se s námi


Fotbal

José Mourinho přiznal, že mohl znovu vést Cristiana Ronalda: Udělal jsem chybu, že jsem odmítl. Věřím, že přijde další nabídka

José Mourinho je aktuálně bez práce. Vše přitom mohlo být úplně jinak. Mohl znovu vést Cristiana Ronalda a jiné velké hvězdy, to ale on sám odmítl. Nyní přiznal, že toho lituje. Věří však v pozitivní budoucnost.

Publikováno

dne

José Mourinho je aktuálně bez práce. Vše přitom mohlo být úplně jinak. Mohl znovu vést Cristiana Ronalda a jiné velké hvězdy, to ale on sám odmítl. Nyní přiznal, že toho lituje. Věří však v pozitivní budoucnost.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V prosinci roku 2022 se odhodlala portugalská fotbalová reprezentace k velké změně. Po neúspěchu na světovém šampionátu v Kataru po dlouhých osmi letech opustil trenérský post Fernando Santos.

Jedním z mužů, kteří se zmiňovali mezi jeho potenciálními nástupci, byl José Mourinho, tou dobou ještě trenér AS Řím, kde působil do ledna tohoto roku, když byl vyhozen a nahrazen klubovou legendou Daniellem De Rossim.

Portugalský stratég tehdy nabídku od portugalské reprezentace skutečně obdržel, nicméně ji odmítl. Hlavním koučem Portugalska se stal Roberto Martínez, který tým povede na EURO 2024. V týmu nebude chybět Cristiano Ronaldo, nicméně celek z Pyrenejského poloostrova má v kádru i jiná velká esa.

José Mourinho tak odmítnutím nabídky reprezentace přišel o možnost vybojovat se svou zemí velkou mezinárodní trofej. Až dosud o tom příliš nemluvil. Nedávno však prozradil, že toho lituje.

José Mourinho lituje odmítnutí reprezentace

V první řadě si v rozhovoru pro EA Sports Korea José Mourinho zavzpomínal na nedávnou štaci v Římě. S tamním AS došel do dvou finálových duelů v evropských pohárech a jak přiznává, bylo to těžké. Dokonce to prý byly nejtěžší cesty do finále, které zažil. Jedno finále vyhrál, druhé prohrál.

Ale to už je minulost. Co bude dál? Jednoho dne by chtěl vést portugalskou reprezentaci. „Už jsem měl dvě šance ji převzít, ale nabídky nepřišly ve správný čas pro mě. Když jsem odmítl poslední nabídku, vyvolalo to ve mně hodně emocí. Rozhodl jsem se zůstat v Římě a myslím, že to byla chyba,“ cituje jej server Calcio Mercato.

„Portugalsko teď má fantastický tým. Jeden z nejlepších, určitě je v top pětce. Vím to, ale cítil jsem velké spojení s Římem, s fanoušky. Nechtěl jsem udělat takové rozhodnutí. Portugalsko jsem mohl vést dvakrát, ale věřím, že přijde i třetí nabídka a tehdy ji vezmu,“ dodal.

„Doufám, že generace, kterou budu mít k dispozici já, bude stejně silná jako ta, kterou má k dispozici Roberto Martínez,“ uzavřel téma José Mourinho.

Zdroj: Calcio Mercato, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.