Spojte se s námi


Fortuna liga

Přijde Sparta o Vitíka? Na hráče se ptají týmy, které bojují o postup do Premier League

O hráče pražské Sparty bude v létě pořádný zájem. Klub už dnes může oslavit druhý titul v řadě a není pochyb o tom, že se kádr po letní přestávce promění. Jedním z těch, co mohou klub opustit, je i Martin Vitík, kterého sledují nováčci z Premier League.

Publikováno

dne

O hráče pražské Sparty bude v létě pořádný zájem. Klub už dnes může oslavit druhý titul v řadě a není pochyb o tom, že se kádr po letní přestávce promění. Jedním z těch, co mohou klub opustit, je i Martin Vitík, kterého sledují týmy bojující o Premier League.

Martin Vitík prošel akademií Sparty až do jejího A-týmu a aktuálně v ní nastupuje svou čtvrtou sezonu. V té aktuální má za sebou 25 ligových zápasů, ve kterých čtyřikrát skóroval.

Vitíkovi je stále pouze 21 let a s odchodem Ladislava Krejčího by jeho role v klubu pochopitelně ještě vzrostla. Je ale možné, že ani Vitík nebude v příští sezoně oblékat dres Sparty.

Podle inFotbalu má totiž své zájemce z Championship. Na hráče se měly dotazovat celky Southampton a Leeds United, tedy týmy, které se spolu utkají o postup mezi elitu.

V případě postupu totiž klub obdrží nemalý finanční obnos a za něj nakoupí posily, které by mu měly zajistit minimálně udržení mezi elitou. A Vitík je jedním z vícero kandidátů.

Sparta má za mladého stopera požadovat sumu okolo 10 milionů eur a k tomu i procenta z dalšího přestupu. Pochopitelně se ale pokusí cenu našponovat co nejvýše.

Teoreticky tomu může pomoci i letní EURO, jehož by Vitík mohl být součástí. Agentura Nehoda Sport, která hráče zastupuje, ale informovala o tom, že na stole zatím žádná nabídka není.

Sám hráč má navíc na Letné smlouvu na dva roky a není nastavený tak, že by za každou cenu plánoval Spartu opustit. Pokud tedy nepřijde neodolatelná nabídka pro všechny strany, tak ve Spartě setrvá.

Zdroj: inFotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.