Spojte se s námi


Fotbal

Děkuji Florentinu Pérezovi, že mě přivedl do nejlepšího týmu na světě, říká dojatý Vinícius

Real Madrid díky pozdním gólům (opět) dokázal otočit semifinálový duel a postoupil přes Bayern Mnichov. Ačkoliv oba góly madridského celku vstřelil Joselu, cenu muže zápasu obdržel Brazilec Vinícius, který v průběhu celého zápasu nedal spát Kimmichovi ani de Ligtovi.

Publikováno

dne

Real Madrid díky pozdním gólům (opět) dokázal otočit semifinálový duel a postoupil přes Bayern Mnichov. Ačkoliv oba góly madridského celku vstřelil Joselu, cenu muže zápasu obdržel Brazilec Vinícius, který v průběhu celého zápasu nedal spát Kimmichovi ani de Ligtovi.

Brazilcův výkon

Už v průběhu 1. poločasu po nepřehledné situaci s míčem u autové čáry nastřelil tyč Neuerovy branky. Z dorážky poté Rodrygo nepřekonal skvělého německého veterána v brance. Ležící brankář nataženou rukou však zabránil jistému gólu.

Po jednom z rozehraných rohů se Vinicius dostal k míči na hranici velkého vápna, posílal střílený centr do pokutového území a opět musel zasahovat Neuer. Před německým brankářem okolo míče proběhli 2 hráči v bílém a situace pro něj nebyla jednoduchá.

Brazilec ihned na začátku 2. poločasu ukázal obraně Bayernu, kdo je na hřišti pánem. Několikrát zcela jednoduše obešel Kimmicha nebo de Ligta, kteří si s ním v druhé části hry nevěděli rady. V poslední fázi však Vinicius nezvolil vhodná řešení, a tak žádná ze situací neskončila brankou.

V 60. minutě se Vinicius odhodlal vzít situaci na sebe, obešel hned několik protihráčů a jeho ránu do levého horního rohu musel zastavovat neskutečný Neuer. To už si fanoušci Realu Madrid museli říkat, že dnes Němcovi branku nevstřelí.

Klíčový moment přišel v 88. minutě, kdy se Brazilec odhodlal a vystřelil zpoza vápna. Střela zprvu nevypadala vůbec nebezpečně, letěla přímo na Neuera, který ji však jen vyrazil před sebe a dobíhající Joselu si věděl rady.

Vinicius po zápase

Brazilec si šel pro cenu hráče zápasu a jak bývá zvykem, čekali na něj novináři. Místo sebechváli a chválení celého týmu však křídelník zvolil zcela jiný proslov: „Prezidente Florentino Pérezi, děkuju, že jste mě přivedl do nejlepšího klubu na světě,“ dojatě prohlásil Vinícius.

Brazilec získal cenu muže zápasu v obou semifinálových duelech a byl klíčovou postavu v týmu Carla Ancelottiho. Společně s hrdinou Joselem tak má největší podíl na postupu do finále Ligy mistrů, které se odehraje 1. června ve Webley.

Zdroj: Liga mistrů, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.