Spojte se s námi


Fotbal

Další legenda mezi trenéry. Bývalý ostrostřelec Robin van Persie v nové sezoně poprvé povede prvoligový klub

Začátek nové éry? Minimálně pro další fotbalovou legendu rozhodně. Bývalý fenomenální kanonýr Robin van Persie zahajuje trenérskou kariéru na nejvyšší úrovni. Povede tradiční prvoligový klub.

Publikováno

dne

Začátek nové éry? Minimálně pro další fotbalovou legendu rozhodně. Bývalý fenomenální kanonýr Robin van Persie zahajuje trenérskou kariéru na nejvyšší úrovni. Povede tradiční prvoligový klub.

Jako hráč se zapsal mezi legendy světového fotbalu. Střílel góly v dresech Feyenoordu, Arsenalu, Manchesteru United, Fenerbahce či nizozemské fotbalové reprezentace, jejímž je nejlepším střelcem v historii.

Robin van Persie má na kontě mnoho nezapomenutelných momentů. Tím nejpamátnějším je zřejmě jeho hlavička na mistrovství světa 2014. Na klubové úrovni pro změnu parádně spolupracoval zejména s Waynem Rooneym, po jehož pasu se prosadil senzační ránou z voleje.

Na klubové a reprezentační scéně dohromady nasbíral 694 soutěžních startů, 322 gólů a 114 asistencí. Dvakrát byl nejlepším střelcem Premier League, ovládl střelecké statistiky kvalifikace na mistrovství světa, jen těch klubových trofejí by zasloužil více. Má jich na kontě „pouze“ 7.

O to větší motivaci však bude mít v nové životní éře. Hráčskou kariéru ukončil v roce 2019. Posléze si vyzkoušel pozice asistenta ve Feyenoordu a mimo to vedl mládežnické celky. Nyní se ale poprvé ukáže jako hlavní kouč na nejvyšší úrovni.

Robin van Persie začíná novou éru

Rozhodně by bylo zajímavé, kdyby Robin van Persie hned na první dobrou převzal Feyenoord, v jehož dresu začínal i končil kariéru. Obzvláště, když celek z Rotterdamu opustí Arne Slot, jenž míří koučovat do Liverpoolu.

Smlouvu ale podepsal legendární útočník jinde. V Nizozemsku zůstává, bude koučovat v tamní Eredivisii tradiční celek Heerenveen. Jedná se o klub, který je v nejvyšší soutěži nepřetržitě již 31 let. Nemá však na kontě žádný velký úspěch. Ve své historii ovládl pouze nizozemský pohár v roce 2009.

Za posledních 20 let skončil Heerenveen v lize nejlépe pátý. Jedná se o průměrný tým. Díky tomu nebude van Persie pod obřím tlakem. V klubu podepsal kontrakt na dva roky a na novou životní kapitolu se těší.

Dočkal se. Robin van Persie dostal první angažmá v roli hlavního trenéra. Historicky nejlepší střelec nizozemské reprezentace povede Heerenveen, s kterým podepsal smlouvu na dva roky.

„Robin je sice na začátku kariéry, ale okamžitě nás přesvědčil svou vizí. Je ambiciózní, vášnivý a chce se učit. Dobře ví, jak inspirovat a motivovat tým. Má jasnou vizi o individuálním rozvoji hráčů i týmovém tréninku,“ vyjádřil se Ferry de Haan, sportovní manažer, pro klubový web.

„Trenérská profese je náročná a komplexní. Moc mě naplňuje a chci se dále rozvíjet. Tato spolupráce mi skvěle zapadá do toho, abych naplnil svůj cíl. Jsem nadšen, že jsem dostal příležitost. Je to skvělý klub, má bohatou historii a věrné fanoušky. Je to pro mě velká výzva, chci přispět k naplnění ambicí a rozvoji klubu,“ nechal se slyšet Robin van Persie.

Zdroj: Heerenveen SC, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.