Spojte se s námi


Fotbal

Liverpool opouští dvě hvězdy! Jedna z nich se stala klubovou legendou. Neznám hráče, který by byl více milován, řekl Klopp

Liverpool na konci sezóny opustí dvě velké persony. Jednou z nich je Joël Matip, který strávil na Anfieldu osm let a odejde jako legenda. Druhým hráčem je Thiago Alcantara, jenž své angažmá ve slavném anglickém klubu ukončí rovněž na konci probíhajícího ročníku.

Publikováno

dne

Liverpool na konci sezóny opustí dvě velké persony. Jednou z nich je Joël Matip, který strávil na Anfieldu osm let a odejde jako legenda. Druhým hráčem je Thiago Alcantara, jenž své angažmá ve slavném anglickém klubu ukončí rovněž na konci probíhajícího ročníku.

V Liverpoolu se už před několika měsíci hovořilo o tom, že po odchodu současného lodivoda Jürgena Kloppa už nic nebude takové jako dřív. Klub zkrátka a dobře vstoupí do nové éry, a to se pochopitelně týká také složení kádru.

Slavný anglický celek v pátek dopoledne oficiálně potvrdil, že na konci této sezóny z klubu odejdou dvě velké persony. A to Joël Matip a Thiago Alcantara.

Druhý jmenovaný přišel do klubu v září roku 2020, a to konkrétně z Bayernu Mnichov za 22 milionů eur. Za Reds nastoupil do 98 soutěžních zápasů, z pohledu individuálních statistik to ale nebyla zdaleka taková sláva jako předtím v Bavorsku.

Thiago vstřelil za dobu strávenou v Liverpoolu tři góly, u dalších šesti asistoval. Týmu ale pomohl k vítězství v FA Cupu a Anglickém ligovém poháru.

Třiatřicetiletého středopolaře ovšem trápila zranění, kvůli kterým pak podléhal frustraci, jak ostatně přibližuje Jürgen Klopp. „Vím, že zranění byla pro něj i pro nás frustrující, ale úroveň, na které byl schopen hrát, když byl k dispozici, byla neuvěřitelná. To je to, co si budu pamatovat,“ uvedl kouč Liverpoolu v oficiálním prohlášení.

Liverpool kromě Thiaga opouští také Matip

Z Anfieldu každopádně míří také Joël Matip. Ten dres mistra Premier League ze sezóny 2019/20 obléká dlouhých osm let a odehrál za něj přes 200 zápasů.

Dvaatřicetiletý stoper s Liverpoolem získal titul mistra ligy, prvenství v Lize mistrů, FA Cupu, Superpoháru UEFA a Anglickém ligovém poháru. Zcela objektivně se tedy dá říct, že bude odcházet jako klubová legenda.

„Za ty roky, co se věnuji fotbalu, jsem se asi nesetkal s mnoha hráči, kteří by byli více milováni než Joel Matip. Nejsem si ani jistý, jestli by o něm bylo možné říct něco špatného,“ řekl Klopp na adresu Matipa rovněž v oficiálním prohlášení.

„Je to skvělý profesionál, skvělý fotbalista a úžasný člověk – bylo nám požehnáno, že s námi byl tak dlouho, a teď mu můžeme jen popřát, aby se mu dařilo, až se vydá novým směrem,“ dodal současný kouč Liverpoolu.

Zdroj: Liverpool FC, Transfermarkt, X – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.