Spojte se s námi


Fotbal

N’Golo Kanté nechybí ve francouzské nominaci. Proč se Deschamps rozhodl sáhnout do Saúdské Arábie?

Trenér francouzské fotbalové reprezentace odtajnil ve čtvrtek závěrečnou nominaci na blížící se Mistrovství Evropy v Německu. Pro některé fanoušky v ní překvapivě figuruje také jméno N’Gola Kantého. Bývalý hráč Chelsea ovšem může mít pro tým velký přínos.

Publikováno

dne

Trenér francouzské fotbalové reprezentace odtajnil ve čtvrtek závěrečnou nominaci na blížící se Mistrovství Evropy v Německu. Pro některé fanoušky v ní překvapivě figuruje také jméno N’Gola Kantého. Bývalý hráč Chelsea ovšem může mít pro tým velký přínos.

Kanté před letošní sezonou přestoupil do Saúdské Arábie, kde obléká v tamní nejvyšší soutěži dres Al Ittihadu. Jeho celek zatím drží nekompletní tři kola před koncem pátou příčku.

Kanté má na kontě 28 ligových duelů, během nichž si připsal dva vstřelené góly a pět asistencí. Defenzivní záložník patří mezí klíčové hráče svého týmu.

Omlazenému týmu pomohou Kantého zkušenosti

Povolání defenzivního záložníka rozdělilo fotbalovou veřejnost na dva tábory. Jedna část si myslí, že měl být Kanté ignorován a do finálního výběru neměl rozhodně být zahrnut. Druhá naopak stále věří, že má třiatřicetiletý středopolař v týmu stále své místo.

Francie nominovala na pozici středních záložníků velmi talentované hráče, jako například Auréliena Tchouaméniho a Eduarda Camavingu z Realu Madrid, nebo Warrena Zaire-Emeryho z PSG. Tito hráči ovšem nedisponují dostatečným množství zkušeností, a tak je Deschamps musel doplnit o záložníky s bohatším reprezentačním životopisem.

Vsadí Deschamps na osvědčená jména?

Kromě Kantého se ve výběru Les Bleus objevuje i jedna z tradičních opor Adrien Rabiot, jenž i přes matné výkony v Juventusu bude zřejmě i letos patřit ke klíčovým hráčům. Spolu s Kantém by mohli vytvořit nepříjemný a houževnatý střed pole.

Problémem se však může zdát kreativita, která není zrovna silnou stránkou ani jednoho z uvedených hráčů. O tu by se tak převážně měl již tradičně starat Antoine Griezmann. Ten by měl opět dostat roli volně se pohybujícího ofenzivního záložníka, která mu, jak přesvědčil na nejednom turnaji, velmi svědčí.

Spolu s ním však bude potřeba přítomnost dalšího dirigenta ve středu hřiště, a tuto roli by mohl skvěle naplnit právě N’Golo Kanté.

Ten má za sebou po dvou účastích na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, a mohl by tak Deschampsově omlazené družině dodat dostatečný klid na kopačky.

Zdroj: EURO 2024, France 24, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.