Spojte se s námi


Fotbal

Konec, PSG musí řešit problém. Kylian Mbappé oficiálně oznámil svůj odchod

Ještě nedávno se spekulovalo o tom, že by PSG přeci jen mohlo mít alespoň malou šanci na to, že Kylian Mbappé zůstane ve Francii. Nyní je ale jasné, že se tak nestane. Francouzská hvězda dodržela svá slova. Až se rozhodne, oznámí to všem jako první. Přesně tak v pátek večer učinil.

Publikováno

dne

Ještě nedávno se spekulovalo o tom, že by PSG přeci jen mohlo mít alespoň malou šanci na to, že Kylian Mbappé zůstane ve Francii. Nyní je ale jasné, že se tak nestane. Francouzská hvězda dodržela svá slova. Až se rozhodne, oznámí to všem jako první. Přesně tak v pátek večer učinil.

Shoda náhod? Dost možná, nicméně francouzský plátek RMC Sport v pátek ráno přišel s informací, že si PSG našlo náhradu za svůj největší klenot. Sice se ještě nevědělo oficiálně, jestli Kylian Mbappé klub skutečně opustí, nicméně nyní je jasno.

Spekulace tak nabírá na obrátkách. Tou náhradou má být neapolský křídelník Khvicha Kvaratskhelia, jenž dotáhl Partenopei v minulé sezoně k ligovému titulu a špatně si nevedl ani v této sezoně. Čísla sbíral dobrá navzdory špatným výkonům svého klubu.

Ve 23 letech má gruzínský fotbalista stále velký potenciál se ještě zlepšit. Na úrovni francouzské hvězdy sice stále není, možná ani nikdy nebude. Když ale PSG postaví perfektní skládačku pod vedením Luise Enriqueho, může to být obrovská zbraň.

Mbappé oznámil svůj konec v Paříži v pátek večer. Dodržel tak svá slova. Dlouho reagoval na spekulace o jeho odchodu slovy, že až bude něco oficiální, sám to oznámí. Chtěl být férový. Tak i učinil.

Kylian Mbappé se loučí s PSG

Stále jen 25letý fotbalista zveřejnil na sociálních sítích téměř čtyři minuty dlouhé video, na němž prozrazuje, že opouští PSG. Loučí se s fanoušky i klubem, vysvětluje svůj krok.

„Chci oznámit, že tohle byl můj poslední rok v Paříži. Neprodloužím smlouvu a jedno velké dobrodružství za pár týdnů skončí. V neděli budu hrát poslední zápas v Parku princů,“ říká Kylian Mbappé ve svém oznámení.

„Je to hodně emocí. Hodně let jsem měl šanci a čest být v jednom z největších klubů nejen ve Francii, ale na světě. Byla to moje první zkušenost s klubem, který je pod velkým tlakem. Pomohlo mi to růst. Hrál jsem vedle některých z nejlepších hráčů historie, s šampiony, potkal jsem mnoho lidí, vyrostl jsem jako muž se vší slávou i chybami,“ nechal se slyšet.

Ve videu Kylian Mbappé děkuje všem členům klubu, bývalým trenérům. PSG je podle něj ve skvělých rukách lidí, kteří jej milují.

„Nemyslel jsem, že bude tak těžké oznámit, že opouštím mou zemi, Francii, Ligue 1. Po sedmi letech potřebuji novou výzvu. Je to těžké. Nelituji žádného momentu. PSG je klub, který budu mít vždy v srdci. Budu ho sledovat každý zápas, vždy mě bude zajímat a vždy k němu budu mít blízko,“ dodal.

A co bude dál? Fabrizio Romano má jasno. Další stanicí bude Real Madrid.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.