Spojte se s námi


Bundesliga

VIDEO: Pohádkové loučení. Marco Reus zářil v posledním ligovém utkání za Dortmund, trefil se z přímého kopu, dočkal se i velkého chorea

Konec jedné velké éry je tady. Jeden z největších srdcařů své generace odehrál poslední ligový duel za klub, v němž strávil nejlepší roky své kariéry. Marco Reus si naposledy zahrál v Dortmundu. Loučení to bylo velké a velkolepé.

Publikováno

dne

Konec jedné velké éry je tady. Jeden z největších srdcařů své generace odehrál poslední ligový duel za klub, v němž strávil nejlepší roky své kariéry. Marco Reus si naposledy zahrál v Dortmundu. Loučení to bylo velké a velkolepé.

Narodil se v Dortmundu, byl v mládežnickém týmu Borussie, nicméně aby se do tamního A-týmu dostal, musel si místo vybojovat přes Ahlen a konkurenční Mönchengladbach. BVB posílil poté, co jeho milovaný klub získal titul.

Marco Reus pochopitelně doufal, že i on oslaví s Borussií ligový titul, za 12 let se tak ale ani jednou nestalo. Navíc musel hned v první sezoně po svém návratu do Vestfálska kousat porážku ve finále Ligy mistrů.

Smůly měl německý fotbalista ve své kariéře obecně mnoho. Trofejí neposbíral tolik, kolik by si hráč jeho kvalit zasloužil. Trápily jej zdravotní problémy. Ostatně kvůli zranění se nemohl radovat ze zlata na mistrovství světa v roce 2014.

Vždy ale šel příkladem, vždy byl loajální. I když o něj stály světové velkokluby, on zůstával věrný Borussii Dortmund. Když BVB v minulé sezoně unikl titul v posledních minutách sezony, vzdal se kapitánské pásky. Tím jen ukázal, jaký má charakter.

Marco Reus je bez diskuse jedním z mála hráčů, který snad nemá žádné kritiky či hatery. Zkrátka jej nejde nemít rád. Zejména fanoušci vestfálského celku jej milují. O to víc je bolí, že v příští sezoně už se budou muset obejít bez něj. Proto se s ním náležitě rozloučili.

Marco Reus zažívá pohádkové loučení

Přestože se Marco Reus vzdal před rokem kapitánské pásky, do posledního ligového zápasu za Borussii Dortmund, navíc před vlastními fanoušky na domácí půdě, naskakoval právě s páskou na rukávu.

Gólem a asistencí pomohl k vítězství 4:0 nad Darmstadtem. Jeho branka byla ukázková. Krásně se prosadil z přímého kopu. Mimo to si pro něj fanoušci připravili velké děkovné choreo. Když v 82. minutě opouštěl hřiště, dočkal se obrovských ovací.

Loučení však může být ještě pohádkovější. BVB před sebou má finále Ligy mistrů v londýnském Wembley, kde vyzve Real Madrid. Od vestfálského klubu se nic nečeká. Má však velkou motivaci, aby Marco Reus získal s milovaným klubem alespoň jednu skutečně velkou trofej.

Zdroj: Bundesliga, Transfermarkt, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.