Spojte se s námi


Fotbal

Velké trenérské jméno je bez angažmá! Brighton a De Zerbi se rozcházejí, italský stratég je v hledáčku gigantů

Jeden z nejobletovanějších trenérů tohoto roku je volný. Vědělo se, že se jeho budoucnost bude řešit, nicméně klub ani on sám se k tomu nevyjadřovali. Chtěli počkat na konec sezony. Ten je za rohem a už je rozhodnuto. Roberto De Zerbi se může těšit na nabídky velkoklubů.

Publikováno

dne

Jeden z nejobletovanějších trenérů tohoto roku je volný. Vědělo se, že se jeho budoucnost bude řešit, nicméně klub ani on sám se k tomu nevyjadřovali. Chtěli počkat na konec sezony. Ten je za rohem a už je rozhodnuto. Roberto De Zerbi se může těšit na nabídky velkoklubů.

Jeden z nejsympatičtějších týmů anglického fotbalu si může začít hledat nového trenéra. Brighton totiž po této sezoně opustí Roberto De Zerbi, jenž klub přebíral v roce 2022. V omezených podmínkách si Ital počínal znamenitě.

Seagulls pod jeho vedením hráli atraktivní útočný fotbal, dokázali se vypořádávat s odchody klíčových hráčů a sbírali až nečekaně dobré výsledky. Bývalý trenér Šachtaru Doněck či Sassuola se dočkal i chvály od Pepa Guardioly, který jej označil za jednoho z nejlepších koučů současnosti.

De Zerbi má přitom stále jen 44 let. Zejména poslední rok se o něm mluví ve spojení se světovými velkokluby. Spekulovalo se například o tom, že nahradí Xaviho v Barceloně či Jürgena Kloppa v Liverpoolu.

Jeho situaci měl monitorovat i Manchester United, který si dělá zadní vrátka pro případ, že by ztratil trpělivost s Erikem ten Hagem. Bez kouče je nyní ale také Juventus a nového lodivoda hledá také Bayern Mnichov.

Roberto De Zerbi opouští Brighton. Co bude dál?

„Roberto pro nás dva roky odváděl vynikající služby. Dovedl klub k novým výšinám, v neposlední řadě nás poprvé dostal do Evropy, díky čemuž bude dlouho žít v paměti našich fanoušků,“ vyjádřil se ke konci spolupráce šéf klubu Tony Bloom pro klubový web.

De Zerbi a Brighton se dohodli na vzájemném ukončení spolupráce, aby obě strany mohly co nejrychleji řešit svou budoucnost. Smlouvu měl platnou do roku 2026.

Ital se tak v posledním domácím utkání sezony dočká poděkování fanoušků. „Jsem smutný, že odcházím, ale jsem hrdý na to, čeho jsme spolu dosáhli. Brighton i já nyní budeme moci pokračovat v práci způsobem, který všem vyhovuje nejlépe, abychom mohli uplatňovat své nápady a vize,“ nechal se slyšet trenér.

Prý si užil dva roky intenzivní práce v Premier League. Nyní chce mít trochu času, aby zvážil další kroky, nicméně v Německu už se šušká o tom, že by měl nahradit Thomase Tuchela v Bayernu. Podle informací německých médií byl po Xabim Alonsovi druhým největším favoritem sportovního ředitele Maxe Eberla na post hlavního kouče.

Zdroj: Brighton & Hove Albion

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.