Spojte se s námi


Hokej

Martin Nečas poprvé v akci a poklidná výhra nad Velkou Británií. Červenka čtyřikrát asistoval

Publikováno

dne

Asistenci u všech čtyř branek českého týmu zapsal v duelu s Velkou Británií Roman Červenka. U triumfu 4:1 byl na domácím hokejovém šampionátu poprvé v české sestavě útočník Caroliny Martin Nečas.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Už šestý zápas na mistrovství mají za sebou čeští hokejisté. Na domácí půdě v sobotu večer jasně přehráli nováčka z Velké Británie a v čele skupiny A mají už patnáct bodů. Základní část šampionátu svěřenci Radima Rulíka zakončí v úterý s Kanadou.

Fanoušci, ale i soupeř, netrpělivě čekali na odtajnění základní sestavy českého týmu. Čekalo se, jestli po příletu ze zámoří hned naskočí Martin Nečas. Stalo se. Útočník Caroliny nastoupil ve druhé lajně s Tomáškem a Palátem. Branku hájil Lukáš Dostál.

První třetina ovšem byla v režii elitní formace. Po dvou asistencích Romana Červenky se postupně prosadili Lukáš Sedlák a Jakub Krejčík. Pro dvaatřicetiletého obránce Sparty to byla dokonce vůbec první branka na světových šampionátech.

Krásné akce režíroval Roman Červenka

Už na 3:0 zvýšil v čase 20:36 svojí druhou brankou pardubický centr Sedlák. A opět u toho asistoval Červenka, který se postupně prodírá do čela bodování celého šampionátu. Aktuálně má na svém kontě osm bodů (2+6).

Následné vyloučení Krejčíka ovšem už po šesti vteřinách potrestal Evan Mosey. Na druhé straně musel na dvě minuty z ledu pro změnu britský kapitán Dowd. Trest přišel v podobě parádního trojúhelníku po trase Červenka – Sedlák – Kaše. 4:1.

Poslední třetina byla plná bruslení a pěkných akcí domácích hokejistů. Možnost skórovat měli Červenka, Nečas či Palát. Především posledně jmenovaná dvojice se pomalu, ale jistě sehrávala. To se bude v další fázi turnaje tuze hodit.

Výsledek se ale už nezměnil. Domácí reprezentace tak má vedle jistoty čtvrtfinále také velkou pohodu. A teď se bude čekat na přílet dvojice z Bostonu David Patrňák a Pavel Zacha.

Zdroj: ČT Sport, IIFH

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.