Spojte se s námi


Hokej

Hokejová Sparta odpálila velkou bombu! Klub získal třetího nejproduktivnějšího hráče Pardubic. Nešlo odmítnout, chci titul, říká nová hvězda

Dynamo Pardubice sice došlo do finále play-off Tipsport extraligy, v něm ale nestačilo na třinecké Oceláře. Očekávalo se, že majitel klubu Petr Dědek opět bude impulsivně reagovat a stalo se. Klub rozvázal kontrakt s jedním z nejproduktivnějších hráčů. Toho využila pražská Sparta.

Publikováno

dne

Dynamo Pardubice sice došlo do finále play-off Tipsport extraligy, v něm ale nestačilo na třinecké Oceláře. Očekávalo se, že majitel klubu Petr Dědek opět bude impulsivně reagovat a stalo se. Klub rozvázal kontrakt s jedním z nejproduktivnějších hráčů. Toho využila pražská Sparta.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pražská Sparta oznámila v pátek večer velkou posilu. Již druhou po konci sezony. Tou první byl finský obránce Valtteri Kemiläinen. Nyní však semifinalista letošního play-off, který stejně jako Pardubice shořel na Třinci, přivádí posilu také do útoku.

V týmu bude totiž nováčkem zkušený reprezentant a bývalý hráč Vegas Golden Knights Tomáš Hyka. V extralize strávil své poslední dvě sezony a patřil mezi největší hvězdy soutěže.

„Už jsme o něm mluvili dříve. Chtěli jsme přivést jednoho praváka, kvalitního bruslaře, produktivního hráče. Znám ho dlouho, je pracovitý, vnese do týmu pohyb a zlepší naši přesilovku. Když se na trhu objevilo jeho jméno, nebylo na co čekat,“ říká pro klubový web sportovní ředitel Tomáš Divíšek.

Sparta si užívá, že si Hyka vybral v konkurenci mnoha týmů právě ji. Tým s hráčem uzavřel smlouvu na tři sezony. Ve 31 letech je pro pražský klub stále perspektivním hokejistou.

Sparta jako splněný sen

Sám Tomáš Hyka, jenž v uplynulé sezoně nasbíral v 65 zápasech 51 bodů (16+35), v rozhovoru pro klubový web přiznal, že ke spolupráci s pražským týmem došlo ze dne na den.

„Agent mi po sezoně zavolal, že chtějí v Pardubicích ukončit spolupráci. Hledali jsme, kdo by měl zájem. Sparta se hned ozvala. Měla největší zájem, takže jsem už nechtěl čekat. Sparta je skvělý klub a navíc budu doma. V Praze máme dlouhodobé bydlení. Sparta je navíc dlouhodobě můj oblíbený tým ve fotbale. Rád bych se na ni zašel podívat ještě do konce sezony. A zároveň mě fakt těší, že budu oblékat dres té hokejové,“ říká nová hvězda klubu.

S agentem ovšem čekal na možnost odejít do Švýcarska, nechtěl ale čekat dlouho. A když se ozvala Sparta, nebylo co řešit. Prý ji nejde odmítnout. Hyka ji považuje za jeden z nejlepších týmů v extralize a vybral si ji i proto, že má jen ty nejvyšší ambice.

„Konečně to snad prolomíme a titul vyhrajeme,“ vyhlásil boj na titul.

Zdroj: HC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.