Spojte se s námi


Fortuna liga

Chystají se ve Slavii brankářské šachy? Který z gólmanů může odejít a nahradí ho posila z Anglie?

Sezona brzy skončí a v pražské Slavii může klidně dojít k šachům na brankářském postu. Pojďme se podívat, kteří z brankářů mohou z Edenu odejít a kdo by je případně nahradil. Dorazí posila z Anglie?

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ: Sezona brzy skončí a v pražské Slavii může klidně dojít k šachům na brankářském postu. Pojďme se podívat, kteří z brankářů mohou z Edenu odejít a kdo by je případně nahradil. Dorazí posila z Anglie?

Fotbalisté Slavie s velkou pravděpodobností přijdou o třetí ligový titul v řadě. V Edenu si tak musí neúspěšnou sezonu vyhodnotit a správně nastavit fungování týmu do dalšího ročníku. Naprosto stěžejní bude potom skladba hráčského kádru.

V poslední době se množí řada spekulací, mimo jiné třeba o megavýměně s Plzní, která se ale podle všeho neuskuteční. Jisté ale je, že tým Jindřicha Trpišovského posílí obránce Štěpán Chaloupek, ale také řada hráčů vracejících se z hostování. Třeba Daniel Fila.

Pojďme si ale zaspekulovat, jak by mohlo pro příští sezonu vypadat složení sešívaných na brankářském postu. O jedničce se asi bavit nebudeme, Jindřich Staněk je momentálně dost možná nejlepší český brankář, ale za ním se budou dít věci.

Odejít by totiž mohli jak Ondřej Kolář, tak Aleš Mandous. V případě prvně jmenovaného by dávalo smysl angažmá třeba v jeho domovském Liberci. U bývalého gólmana Olomouce se pro změnu mluví o přesunu do zahraničí.

Přijde 206 cm vysoký gólman Holý?

Pokud by oba skutečně změnili zaměstnavatele, Jindřich Trpišovský bude potřebovat okamžitou náhradu. Pozici brankáře číslo tři by obstaral někdo ze slávistických mladíků. Antonín Kinský bude asi ještě hostovat, ale v úvahu připadají Jan Sirotník či Filip Slavata.

Palčivější otázka je ovšem ohledně „dvojky“. Proč by se management sešívaných nemohl podívat na britské ostrovy? Václav Hladký zřejmě zabojuje o možnost chytat s Ipswichem Premier League, ale Tomáši Holému konči v Carlisle United smlouva.

S 206 cm jeden z nejvyšších gólmanů světa chytá už osm let v nižších anglických soutěžích, které si svojí kvalitou s českou ligou nezadají. Jako případná alternace za Staňka by se tak Slavii Holý hodit mohl.

Jestli na této spekulaci něco bude, se začneme dozvídat už v červnu, kdy se rozjede přestupový trh. Otázka náhradního brankáře ve Slavii by se mohla řešit klidně před či v průběhu Eura. Evropský šampionát na ni vliv mít nebude.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.