Spojte se s námi


Hokej

Je to opravdu velká zábava, říká Hischier. Dovede síla z NHL Švýcarsko k premiérovému titulu?

Hvězdami z nejlepší světové soutěže, kanadsko-americké NHL, zásobený tým Švýcarska zatím demoluje jednoho soupeře za druhým. Pro Nico Hischiera je to velká zábava. Doveda tato brutální síla alpskou zemi k premiérovému titulu?

Publikováno

dne

Hvězdami z nejlepší světové soutěže, kanadsko-americké NHL, zásobený tým Švýcarska zatím demoluje jednoho soupeře za druhým. Pro Nico Hischiera je to velká zábava. Doveda tato brutální síla alpskou zemi k premiérovému titulu?

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V pátek Dánové po velkém boji zdolali Brity, ale o den později narazili na zatím neporazitelnou zeď jménem Švýcarsko. Hvězdy zámořské NHL s helvétským křížem na hrudi nasázely seveřanům hned osm branek a zápas jasně ovládly.

„Je to neuvěřitelné, jako by byl celý stadion plný švýcarských fanoušků. V pátek jsem byl v centru města a viděl všechny naše příznivce. Je pro nás fantastické mít v Praze tolik švýcarských fanoušků,“ řekl pro web IIHF Josi.

Švýcarský kapitán byl zas a znovu ústřední postavou svého týmu. Elitní bek Nashvillu zapsal v zápase dva body za gól a asistenci. Svůj příspěvek přitom načasoval do první třetiny a určil tak ráz celého utkání.

Švýcaři vévodí bodování

„Je to podruhé, co s ním hraji na mistrovství světa. A je to opravdu velká zábava. Je to neskutečně chytrý hráč. Musíte jen najít otevřený prostor a víte, že vám puk pošle. Rozhodně je mnohem snazší hrát s ním než proti němu,“ zhodnotil svého kolegu Nico Hischier.

Druhá největší švýcarská hvězda se proti Dánům také činila. Forvard New Jersey se jednou trefil a asistoval u obou branek Kevina Fialy. Třetí z velkých švýcarských hvězd do zápasové statistiky navíc doplnila i jednu asistenci.

Borci z Alp jsou navíc i na čele bodování celého šampionátu. Vedoucí Josi má 10 bodů (3+7), jeho parťák z první lajny Hischier o jeden méně (5+4). Právě oni mohou být tím jazýčkem na vahách, který Švýcarsku přihraje historicky první titul.

Švýcary, stříbrné medailisty z let 2013 a 2018, ještě v základní skupině čeká Kanada a Finsko. Dánové už mají jenom poslední utkání, a to s Finskem.

Zdroj: ČT Sport, IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.