Spojte se s námi


Fortuna liga

Trpišovský reaguje na další sezonu bez titulu: Neúspěch, zklamání. Máme ale víc bodů než loni

Pražská Slavia za sebou má další sezonu bez titulu. Sparta úspěšnou obhajobu dokonala ještě jeden duel před koncem nadstavbové skupiny o titul. Co na to říká trenér sešívaných Jindřich Trpišovský?

Publikováno

dne

Pražská Slavia za sebou má další sezonu bez titulu. Sparta úspěšnou obhajobu dokonala ještě jeden duel před koncem nadstavbové skupiny o titul. Co na to říká trenér sešívaných Jindřich Trpišovský?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pražská Slavia dělala maximum, aby se udržela v boji o titul až do posledního kola Fortuna ligy. Situaci ale neměla ve svých rukách. Třebaže v sobotu vyhrála na půdě Slovácku, je rozhodnuto.

Sparta totiž zničila Mladou Boleslav. Ve středních Čechách vyhrála i díky čtyřem brankám Jana Kuchty vysoko 5:0 a oslavy mohly být zahájeny. Letenští získali druhý titul v řadě a 38. v historii.

Právě svěřenci Briana Priskeho navíc vyřadili Slavii také z poháru, už v týdnu budou moci slavit double, jelikož je čeká finále.

V Edenu pochopitelně panuje zklamání. Už tři roky čeká Jindřich Trpišovský se svým týmem na titul. Vedení klubu má nad čím přemýšlet. Aktuálně je Sparta po všech stránkách na výši. Sešívaní jsou navíc pod tlakem vlastních fanoušků.

Jindřich Trpišovský promluvil o další sezoně bez titulu

Slavia porazila Slovácko 2:1. V zápase byla lepší. Ostatně na Moravu vyrážela s jasným cílem. Chtěla získat tři body a doufala, že Sparta prohraje v Mladé Boleslavi. Díky tomu by ještě byla ve hře o titul. Jenže se tak nestalo.

„S výsledky jiných zápasů nic neuděláte,“ prohlásil na tiskové konferenci zklamaný Jindřich Trpišovský. „Zápas jsme chtěli zvládnout i kvůli lidem, kteří nás vyrazili podpořit. Když jsme měli patnáctibodový náskok, tak jsme taky hráli pořád stejně. Na první místo je potřeba obrovské kvantum bodů, velká kvalita,“ říká.

„Máme o sedm bodů víc než loni a v posledním kole nehrajeme o titul. Je to neúspěch, zklamání,“ dodal kouč sešívaných.

Vzhledem k tomu, že už jeho svěřenci o nic nehrají a někteří nejsou stoprocentně fit, dostane několik hráčů příští týden volno. Blíží se totiž EURO 2024 a jeho hvězdy se tak dočkají alespoň krátké daleko.

Trpišovský pomalu počítá i s tím, že by někteří z nich mohli na mistrovství Evropy dojít daleko a mohli by se k týmu připojit až na předkola evropských pohárů.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.