Spojte se s námi


Fotbal

Češky to dokázaly! V Pardubicích zdolaly Slovinsko 4:0 a zahrají si elitní skupinu Ligy národů

České fotbalistky to dokázaly. V posledním utkání Ligy národů zdolaly Slovinsko 4:0 a díky předchozímu zaváhání Bosny a Hercegoviny se může radovat z postupu do elitní skupiny. Z té je poté snazší cesta na EURO.

Publikováno

dne

České fotbalistky to dokázaly. V posledním utkání Ligy národů zdolaly Slovinsko 4:0 a díky předchozímu zaváhání Bosny a Hercegoviny se může radovat z postupu do elitní skupiny. Z té je poté snazší cesta na EURO.

Dvě úvodní výhry dalyčeskému týmu naději. Avšak bod z dvojzápasu s Bosnou a Hercegovinou znamenal, že Češky neměly nic ve svých rukou. Musely tak vyhrávat a naopak doufat ve ztrátu soupeřek.

Do se povedlo, zápas s Běloruskem v Maďarsku zvládly vítězně a naproti tomu Bosňanky prohrály se Slovinkami. Vše tak bylo potřeba potvrdit v úterý v Pardubicích a jen výhra by posunula Češky do elitní skupiny Ligy národů.

Počasí nedávalo naději na pohledný fotbal, čekala se bitva. Ta ale nenastala, Češky po celé utkání držely otěže hry. Ve 12. minutě z dálky vypálila Kamila Dubcová a s připspěním břevna zaplula do sítě.

Navýšení vedení přišlo po půlhodině hry, kdy po nastřeleném břevnu důrazná Franny Černá na čáře dostala míč do branky. Ve druhém poločase to bylo už jen o jednom týmu, Češky se nezastavovaly.

Slovinky hrály více na risk a nakonec na to doplatily. Andrea Stašková se od poloviny hřiště hnala sama na brankářku a nezaváhala. Deset minut poté to už bylo o čtyři góly, tentokrát se trefila Michaela Khýrová.

Ta se snažila najít některou ze spoluhráček z rohového kopu, míč ale propadl až na zadní tyč, odkud se dostal za brankovou čáru. Pověstného bůra jsme se nakonec nedočkali, trefa Andrey Pochmanové nebyla uznána kvůli ofsajdu, který ovšem nebyl.

„Jsem hrozně rád, že jsme do dnešního zápasu hned v úvodu vstoupili brankami. První poločas jsme zvládli tak, že jsme si vytvořili i gólový náskok. To je pro tým vždy samozřejmě velmi povzbuzující.

I ve druhém poločase jsme měli zápas zcela pod kontrolou a přidali jsme další branky. Zvládli jsme to super a za mne bylo dnes všechno dobře,“ řekl po zápase trenér týmu Karel Rada.

Díky této výhře Češky postupují do elitní skupiny Ligy národů, kde se mohou těšit na měření sil s nejlepšími celky Evropy. Mají taktéž snazší cestu na EURO.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené