Představitelé korejské vlády představují zákon pro profesionální esport hráče

Jižní Korea, bašta světového esportu, dala světu několik herních ikon. Jednou z nich je i oblíbený hráč SK T1 Faker. Ten se v této asijské zemi může rovnat v popularitě nejen televizním celebritám, ale také nejznámější K-POP formaci BTS. Nově by se těchto celebrit, které zvyšují povědomí o své zemi, nemusela týkat povinná vojenská služba.

V současné době jsou jihokorejští muži ve věku 19 až 28 nuceni splnit povinnou vojenskou službu a sloužit své zemi po dobu 1,5 až 3 let v závislosti na odvětví ve kterém pracují.

V minulosti jsme tak viděli odchod do ústranní spousty StarCraft, CS:GO ale i League of Legends hráčů.

Nejznámější kauza se pak týkala hráče Tottenhamu Spurs, Sona Heung-Mina, který si tuto službu odbyl v době koronakrize. V zákoně existuje ale pár výjimek, které by do budoucna měly platit i pro esport hráče.

Pokud by tento návrh zákona prošel, znamenalo by to, že by se korejští hráči nemuseli trápit s tím, že musí nastoupit na vojnu, neboť by mohli dostat úplný odklad.

Vláda tento dodatek k zákonu teprve navrhla, nicméně můžeme očekávat, že v zemi, kde esport hraje jednu z nejdůležitějších rolí v životě lidí, bez problémů projde.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.