Milion korun a postup mezi světovou elitu! Nová sezóna MČR v počítačových hrách začíná

Poprvé v historii se český mistr ve hře CS:GO probojuje mezi světovou elitu. Za vítězství v nejprestižnějším českém turnaji totiž automaticky získá pozvání do uzavřené východoevropské kvalifikace na turnaj BLAST Premier Showdown. V těchto soutěžích soupeří ty nejlepší týmy celého světa o desítky milionů korun ročně. Kromě šampiona MČR v počítačových hrách si postup do této kvalifikace vybojuje i vítěz 9. sezóny Tipsport COOL Ligy. V celé sezóně pak organizátor českého mistrovsví, agentura PLAYzone, rozdá finanční odměny ve výši 1 000 000 korun.

Zdroj: Playzone

Nová sezóna Mistrovství České republiky v počítačových hrách právě začíná. V jejím rámci se nejlepší české týmy ve hře Counter-Strike: Global Offensive utkají během 9. a 10. sezóny Tipsport COOL Ligy a MČR Tour turnajů.

Jejich vítězové automaticky postupují do finálové části turnaje, kde svede závěrečnou bitvu 8 nejlepších celků Česka. Tím ale cesta nového šampiona neskončí.

Esportový gigant v Česku

Stejně jako fotbalisté touží zvednout nad hlavu pohár Ligy mistrů, chtějí hráči CS:GO uspět na globálním finále BLAST Premier World Final. Díky novému exkluzivnímu partnerství společností BLAST a PLAYzone získají české týmy jedinečnou možnost se o to pokusit.

Ve hře jsou desítky milionů a prestiž na světovém poli. České týmy mají celkem dvě šance. Do uzavřené kvalifikace na turnaj BLAST Premier Fall Showdown 2021 se probojuje vítěz 9. ročníku Tipsport COOL Ligy. V kvalifikaci na BLAST Premier Spring Showdown 2022 zase čeká místo na šampiona MČR v počítačových hrách.

Robbie Douek, CEO společnosti BLAST, říká: „Turnaje BLAST Premier v současnosti sledují diváci ze 105 zemí světa, jsme proto velmi rádi, že můžeme spolupracovat s PLAYzone a nabídnout tak České republice lokalizované pokrytí našich turnajů a jejím týmům příležitost postupu do série BLAST Premier Fall Showdown. Velmi se těšíme na to, jak si povedou české týmy v kvalifikacích a snad jeden z nich uvidíme dojít až do říjnového Showdownu.“

V rámci nového kontraktu získává agentura PLAYzone také exkluzivní vysílací práva na turnaje pořádané společností BLAST. Diváci tak budou moci sledovat nejlepší světové týmy s českým komentářem.

Jde o unikátní spolupráci, která svým rozsahem nemá v Česku obdoby. Ještě nikdy dříve nedostal žádný český CS:GO tým takovou příležitost, jakou mají celky v letošní sezóně. Myslím si, že organizace udělaly za poslední rok obrovský kus práce a pozvánku si rozhodně zaslouží. A český divák jenom získá,“ říká výkonný ředitel agentury PLAYzone Lukáš Pleskot.

Nový systém postupů

V letošní MČR sezóně si týmy rozdělí celkem 1 000 000 korun. Tyto týmy během roku odehrají 9. a 10. sezónu Tipsport COOL Ligy. Vítěz podzimní části, tedy 10. sezóny automaticky postupuje do finále MČR v počítačových hrách.

Nově postup získají také tři vítězové turnajů MČR Tour. Zbylá čtyři místa pak doplní týmy dle celosezónního bodování.

Kalendář MČR sezóny v roce 2021

oddosoutěž
12. 3.14. 3.finále HAL3000 MČR Tour
20. 3.22. 5.Základní část 9. sezóny Tipsport COOL Ligy
27. 5.29. 5.Play-off 9. sezóny Tipsport COOL Ligy
2. 7.4. 7.finále AORUS MČR Tour
10. 7.4. 9.Základní část 10. sezóny Tipsport COOL Ligy
9. 911. 9.Play-off 10. sezóny Tipsport COOL Ligy
15. 1017. 10.AOC MČR Tour
listopadMČR v počítačových hrách

Turnaj podporuje mnoho významných partnerů, díky kterým se letošní sezóna může uskutečnit.

Strategickým partnerem COOL Ligy v rámci MČR sezóny se pro tento rok opět stává sázková kancelář Tipsport, mezi další významné partnery pak patří výrobce počítačů HAL3000, výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC a výrobce herních zařízení Logitech.

Úrovně turnajů BLAST

  1. Lokální liga (nejnižší)
  2. Regionální kvalifikace
  3. Blast Premier Showdown
  4. Blast Premier Spring/Fall Finals
  5. Blast Premier World Finals (nejvyšší)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sigma a Slovácko premianty v Evropě, Slavia propadla! Statistice s odchovanci vládne Žilina

Sigma Olomouc či Slovácko mezi evropskými premianty a Žilina jako lídr? V jedné ze statistik to možné je. Přišla s ní společnost CIES Football Observatory. Čeho se týká?

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.