Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta si po one-man show své hvězdy a zisku titulu rýpla do rivala: Kdyby stále někdo nevěděl, kdo je Jan Kuchta…

Pražská Sparta v sobotu odpoledne získala ligový titul. Dokázala tak obhájit triumf z loňské sezony a obhajobu zvládla po dlouhých 23 letech. Hrdinou utkání proti Mladé Boleslavi se stal čtyřgólový Jan Kuchta. Dal tak svému klubu perfektní příležitost si rýpnout do odvěkého rivala.

Publikováno

dne

Pražská Sparta v sobotu odpoledne získala ligový titul. Dokázala tak obhájit triumf z loňské sezony a obhajobu zvládla po dlouhých 23 letech. Hrdinou utkání proti Mladé Boleslavi se stal čtyřgólový Jan Kuchta. Dal tak svému klubu perfektní příležitost si rýpnout do odvěkého rivala.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Historicky 38. ligový titul získala pražská Sparta v sobotu na půdě Mladé Boleslavi. Velký podíl na něm měl i letos Jan Kuchta, tedy muž, který místo návratu do Slavie před dvěma lety upřednostnil právě odvěkého rivala sešívaných.

Tehdejší krok nyní 27letého útočníka nenechal vedení Slavie úplně klidné. Trenér Jindřich Trpišovský prohlásil, že čas ukáže, kdo udělal jaké rozhodnutí. Jaroslav Tvrdík se na tiskové konferenci na otázku ohledně hráčova rozhodnutí reagoval nekompromisně: „Kdo je Jan Kuchta? Mně se těžko hovoří o lidech bez vychování.“

Zatím čas ukazuje, že správné rozhodnutí udělal nejen Kuchta, ale i Sparta. Reprezentační útočník totiž v druhém roce na Letné slaví druhý titul. Po tom prvním si rýpl do vedení Slavie: „Tady je vidět, že čas ukázal, kdo udělal chybu. Jsem strašně rád, že jsem ve Spartě.“

Po sobotní one-man show, kdy do sítě Mladé Boleslavi nasázel čtyři góly a kromě titulu přispěl k výhře 5:0, se střelec již 21 soutěžních gólů v této sezoně směrem ke Slavii nijak nevyjadřoval. Udělali to za něj tak trochu jiní.

Nejen pražská Sparta si rýpla do Slavie

Jan Kuchta do sítě Mladé Boleslavi nasázel góly čtyři, rozhodl však už hattrickem v první půli. Co si asi v ten moment říkali ve Slavii, která hrála na Slovácku? Nad tím se zamyslel bývalý zaměstnanec Sparty a aktuálně pracant ve službách Livesportu Lukáš Pečeně.

„Když si představím, jak o půli slávisti koukají na skóre z Boleslavi a zmateně se na sebe dívají, kdo to jako je, ten co dal ty tři góly,“ pobavil sparťanské fanoušky na sociální síti X. Ty slávistické ovšem pořádně rozhořčil.

Rýpanec přidala na sociálních sítích také sama Sparta. K fotografii slavícího útočníka přidala popichující text: „Kdyby ještě někdo nevěděl, kdo je Jan kuchta.“

Už ve středu navíc může Jan Kuchta slavit se Spartou další úspěch. Zabojuje s ní o double ve finále MOL Cupu. Celkově je jeho angažmá na Letné více než uspokojivé.

Nastoupil do 82 duelů, vstřelil 37 branek a na dalších 18 nahrál. Důležitý navíc není jen čísly. Fanoušci si pochvalují jeho celkový přínos, když se vrhá do soubojů a hodně toho naběhá. Nelze se divit tomu, že je z něj nadšený i trenér Brian Priske, jenž se domnívá, že by za něj měla být Česká republika ráda.

Zdroj: AC Sparta Praha, Lukáš Pečeně, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.