Spojte se s námi


Fotbal

Citizens mají čtvrtý titul v řadě! Oslavy na úkor smutného Arsenalu vystřelil dvěma trefami Foden

Manchester City zvládl závěrečný zápas sezony Premier League a slaví čtvrtý ligový titul v řadě. Pep Guardiola jako první trenér vyhrál soutěž počtvrté v řadě. Hlavním hrdinou byl při výhře 3:1 dvougólový Phil Foden.

Publikováno

dne

Manchester City zvládl závěrečný zápas sezony Premier League a slaví čtvrtý ligový titul v řadě. Pep Guardiola jako první trenér vyhrál soutěž počtvrté v řadě. Hlavním hrdinou byl při výhře 3:1 dvougólový Phil Foden.

Manchester šel do vedení hned ve druhé minutě, parádní střelu z dálky neměl šanci Alhonse Areola vyrazit. Slavil Phil Foden. Citizens nadále tlačili, z přímého kopu poté mířil mimo záložník Kevin de Bruyne.

Další nebezpečí přišlo z kopačky Jeremyho Dokua, Belgičan však na Areolu stejně jako De Bruyne nepřekonal. Od gólů byl na hřišti ale někdo jiný, mladý Foden. V 18. minutě přidal druhý zásah, tentokrát přízemní střelou.

Citizens mohli po půlhodině hry zápas definitivně zavřít, Erling Haaland ale v těžké pozici selhal. Na druhé straně trestal Mohammed Kudus, jenž parádními nůžkami snížil před poločasem na 1:2.

Do poločasu to přeci jen mohlo být o dvě branky, velkou příležitost uvnitř vápna však Haaland poslal trestuhodně nad. Do kabin se tak navzdory jasné dominanci Citizens šlo za stavu 2:1, který držel hosty ve hře.

Manchester měl jasnou převahu, vyslal deset střel na bránu, Areola však potvrzoval slušnou formu. V 59. minutě už ale domácí fanoušky zahřál Rodri, který ranou z hranice vápna trefil pravý dolní roh.

Citizens získali potřebný klid, a následné zahozené šance je nemuseli vůbec mrzet. Tu největší zahodil kanonýr Haaland, jenž neměl svůj den.

Na druhé straně sice snížil Tomáš Souček, avšak rukou. Gól neplatil. Závěr utkání už Citizens dohrávali zkušeně a po pěti minutách nastavení mohly vypuknout titulové oslavy.

Zdroj: Canal+ Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.