Nyní slaví titul, ale za pár dnů si může balit kufry. Bayern Mnichov přemyšlí o vyhazovu trenéra Kovače

Niko Kovač si aktuálně užívá ligový triumf s Bayernem, ale jeho pozice v roli trenéra není úplně jistá. Vedení klubu má pochybnosti nad jeho stylem řízení týmu, a ani úspěch v Bundeslize nebude muset Kovačovi stačit k udržení se na lavičce bavorského velkoklubu.

http://gty.im/1144694911

Chorvatský kouč se dostal na lavičku Bayernu v létě roku 2018 poté, co zaujal svou prací hlavně v Eintrachtu Frankfurt. Start do nového angažmá nebyl úplně perfektní a to vyvolalo spoustu otázek, jestli je na takovou práci vůbec připraven.

Pak přišlo i vyřazení v Lize mistrů, po němž se rozebírala taktika, kterou Kovač zvolil. Na domácí scéně se Bayernu sice podařilo urvat v těsném souboji s Dortmundem titul a bude hrát finále poháru, ale výsledky nejsou vše.

Vedení klubu příliš Kovačovi nevěří. Jeho tréninky jsou považovány za monotónní a z týmu je cítit určitá disharmonie. Někteří hráči nemají s koučem úplně dobré vztahy a to samozřejmě nikdy nedělá dobrotu. Jedním příkladem za všechny může být třeba nezvyklé střídání Jamese v zápase s Norimberkem.

Niko Kovač v jednom z rozhovorů po sobotním zisku bundesligového titulu svědomitě tvrdil, že si je jist, že bude u týmu pokračovat, avšak vedení klubu si tak jisté není. Pokukuje už i po možných nástupcích Kovače a to především v Holandsku. Jedním z nich je třeba i Mark van Bommel, bývalý hráč Bayernu, který aktuálně trénuje PSV.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..