Spojte se s námi


Fotbal

Další superhvězda pro Ameriku? Ramos jedná s nováčkem MLS

Sergio Ramos, legenda španělského fotbalu a zejména Realu Madrid, by si mohl poprvé v kariéře zahrát mimo Evropu. Už po konci v PSG se mluvilo o zájmu klubů ze Saúdské Arábie, avšak rodák z Andalusie dal přednost „své“ Seville. Nicméně na konci letošní sezóny mu v klubu, který ho vychoval pro světový fotbal, skončí smlouva.

Publikováno

dne

Sergio Ramos, legenda španělského fotbalu a zejména Realu Madrid, by si mohl poprvé v kariéře zahrát mimo Evropu. Už po konci v PSG se mluvilo o zájmu klubů ze Saúdské Arábie, avšak rodák z Andalusie dal přednost „své“ Seville. Nicméně na konci letošní sezóny mu v klubu, který ho vychoval pro světový fotbal, skončí smlouva. A její prodloužení není na pořadu dne.

Ramos má namířeno do San Diega

Jméno vítěze mistrovství světa i Evropy je spojováno s nováčkem americké nejvyšší soutěže San Diegem. Kalifornské město se bude v příští sezóně účastnit MLS vůbec poprvé.

Angažování hráče Ramosova formátu by tak pro klub, město i celou soutěž bylo velkou vzpruhou. Americké kluby v posledních letech angažují jednu hvězdu za druhou, naposledy Olivier Girouda, jež má namířeno do Los Angeles FC.

O angažmá má velký zájem i sám Ramos. Současné sezóna je pro něj zklamáním, jeho Sevilla se nachází až na dvanáctém místě tabulky a ve skupinové fázi Ligy mistrů skončila na 4. místě.

Historicky nejproduktivnějšího obránce La Ligy láká do Spojených Států nejen soupeření s Messim a spol., ale i vysoké platové ohodnocení. Do zámoří již navíc odletěl jeho bratr a agent v jedné osobě, René Ramos, který zde má „sondovat“ půdu.

Kromě Ramose i Lozano?

Dalším velkým jménem pro San Diego by se měl stát mexický reprezentant Hirving Lozano. Bývalý hráč Neapole je dokonce na pomyslném žebříčku posil kalifornského klubu na prvním místě tedy před Ramosem.

Mluví se obří sumě, jež by poputovala na konto současného Lozanova zaměstnavatele, nizozemského PSV. Otázka však zůstává, zdali stále teprve osmadvacetiletý Lozano nebude preferovat setrvání v Evropě.

Premiérový zápas San Diega v MLS se uskuteční v únoru příštího roku. Bude u toho Sergio Ramos a Hirving Lozano? Mnohé evropské i americké zdroje se shodují že především první jmenovaný je tomu dost blízko. Jasno však budeme mít nejdříve v průběhu příštích měsíců.

Zdroj: The Athletic, Marca, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.