Spojte se s námi


Fotbal

Premier League je nudná? Guardiola rázně odpovídal na otázky před Tottenhamem. Odmítá, že za úspěchem City stojí peníze

Manchester City má poměrně blízko k zisku čtvrtého mistrovského titulu v řadě. Ve zbylých utkáních potřebuje porazit ještě Tottenham a West Ham. Lodivod Citizens Pep Guardiola však odmítá myšlenku, že za úspěchem klubu stojí pouze utracené peníze.

Publikováno

dne

Manchester City má poměrně blízko k zisku čtvrtého mistrovského titulu v řadě. Ve zbylých utkáních potřebuje porazit ještě Tottenham a West Ham. Lodivod Citizens Pep Guardiola však odmítá myšlenku, že za úspěchem klubu stojí pouze utracené peníze.

Manchester City je sice v tabulce anglické nejvyšší soutěže na druhém místě, bod za druhým Arsenalem. Slavný anglický celek má na kontě 85 bodů, Gunners 86.

Je ale nutné podotknout, že Citizens mají jeden zápas k dobru. Pokud tedy chtějí zajistit, aby to nebyl právě Arsenal, který skončí na prvním místě, musejí porazit Tottenham a West Ham.

Na tiskové konferenci právě před utkáním se Spurs se lodivoda Manchester City zeptali na to, zda právě finanční stránka nehraje onu významnou roli na dominanci jeho týmu. A jak zareagoval Guardiola?

„Premier League že je nuda? Není, je to těžké. Kdyby to bylo jen o penězích, Manchester United by měl vyhrát všechny tituly, Chelsea by vyhrála všechny tituly, Arsenal také,“ řekl Guardiola s tím, kdo byl v posledních letech nejaktivnější na přestupovém trhu.

Manchester City totiž v posledních letech není ani v TOP 5 co do utrácení za příchody hráčů do týmu. Před úřadujícím šampionem Premier League je jak Manchester United, tak Chelsea a rovněž i Arsenal.

Guardiola může se City dosáhnout na historický úspěch

Mužstvo Pepa Guardioly může dosáhnout na historický úspěch, a to právě ziskem čtvrtého po sobě jdoucího mistrovského titulu. Španělský stratég nicméně přiznává, že tohle nebylo primárním cílem na startu sezóny.

„Na začátku sezony jsme o tom nepřemýšleli. Ale pak jsme tam byli v únoru, březnu a dubnu, pořád jsme tam byli. Potom se nám všem v hlavách něco rozhořelo,“ uvedl kouč City.

„Nikdo to nedokázal. To ukazuje, jak je to těžké. Liverpool v 80. letech, United Sira Alexe Fergusona v 90. letech. Chelsea s Abramovičem a Josém, Arsenal s Wengerem to nedokázali,“ dodal Guardiola.

Zdroj: Premier League, beIN Sports, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.