Spojte se s námi


Fotbal

Ve všech zápasech proti Gironě i proti Realu Madrid jsme byli lepší, má jasno Xavi. Ohrozí to jeho setrvání na Camp Nou?

Barcelona podlehla Gironě na jejím hřišti 4:2 a Real Madrid tak mohl díky tomu slavit vítězství v La Lize. Kometa letošní sezony se navíc dostala na 2. místo právě před FCB a může dále snít o historickém úspěchu. Naopak 3. místo Xaviho svěřenců by chválu rozhodně nepřineslo.

Publikováno

dne

Barcelona podlehla Gironě na jejím hřišti 4:2 a Real Madrid tak mohl díky tomu slavit vítězství v La Lize. Kometa letošní sezony se navíc dostala na 2. místo právě před FCB a může dále snít o historickém úspěchu. Naopak 3. místo Xaviho svěřenců by chválu rozhodně nepřineslo.

Průběh zápasu

Barcelona vstoupila do zápasu aktivně. Hned ve 3. minutě se k centru Lamina Yamala dostal Andreas Christensen a ranou na zadní tyč otevřel skóre. Vedení však Blaugranas nevydrželo dlouho. Ihned po rozehrávce se do útoku hnala Girona, centr Ivana Martina našel hlavu Artema Dovbyka, který bleskurychle vyrovnal.

Hosté se však nevzdávali a šli do vedení i podruhé v zápase. Faul na Yamala zkoumal až VAR a byla odpískána penalta. Robert Lewnadowski s nabídnutou příležitostí naložil tak, jak se patří a poslal Barcu opět do vedení.

Po přestávce se však strhla gólová smršť domácího celku. Portu přišel do hry v 65. minutě, a ještě v té samé minutě po přihrávce Dovbyka vyrovnal. O další 2 minuty později právě Portu nabídl příležitost Migueli Gutiérrezovi, který poslal Gironu do vedení.

22letý španělský obránce se v ten moment musel ocitnout ve stavu beztíže. Do Girony totiž v roce 2022 přestoupil za 4 miliony z Realu Madrid a teď trefou proti odvěkému rivalovi zařídil Bílému baletu dřívější oslavy titulu.

Girona stále neměla dost a v 74. minutě se opět trefil Portu. Savio poslal na Španěla nadýchaný centr, Portu se do míče opřel, rána se stočila přímo k zadní tyči a Marc-André ter Stegen pouze sledoval letící míč za jeho záda.

Tisková konference Xaviho

„Ve všech zápasech proti Gironě i proti Realu Madrid jsme byli lepší, jen jsme nedokázali vyhrát. Abychom byli příští rok konkurenceschopní, musíme toho hodně změnit a zlepšit, nemůžeme tyto zápasy prohrávat,“ odstartovala španělská legenda tiskovou konferenci.

„Tento výsledek v žádném případě neovlivní moje rozhodnutí zůstat v Barceloně,“ uzavřel Xavi tiskovou konferenci. Nutno však podotknout, že za duel s Gironou Barcelona může děkovat brankáři ter Stegenovi, že chytil další 3-4 šance, jinak by byl gólový rozdíl daleko větší.

Zdroj: LaLiga, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.