Spojte se s námi


Hokej

Další změna u finalisty extraligy! Pardubice opouští důrazný forvard, autor 42 gólů. V příští sezóně oblékne dres Liberce

Dynamo Pardubice po skončení sezóny 2023/24 provádí několik změn v kádru. Na základě dřívějších zpráv nyní přichází oficiální potvrzení – Adam Musil opouští klub a vrací se do známého prostředí. V příštím ročníku oblékne dres Liberce.

Publikováno

dne

Dynamo Pardubice po skončení sezóny 2023/24 provádí několik změn v kádru. Na základě dřívějších zpráv nyní přichází oficiální potvrzení – Adam Musil opouští klub a vrací se do známého prostředí. V příštím ročníku oblékne dres Liberce.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jak už jsme psali v jednom z předchozích článků, není žádným tajemstvím, že majitel hokejových Pardubic Petr Dědek moc velkou trpělivost nemá. Úspěch chce okamžitě a nezdráhá se proto každou sezónu měnit strategii.

To se pochopitelně týká i hráčských změn v týmu. Už před několika dny server Hokej.cz informoval o tom, že Pardubice plánují ukončit smlouvy hned dvěma oporám. Jmenovitě Tomáši Hykovi a Janu Košťálkovi. Oba mají přitom na východě Čech smlouvu na další tři sezóny.

Dynamo kromě výše zmíněných hráčů dále nepočítalo ani s Robertem Říčkou a Richardem Pánikem. Na základě dřívějších spekulací si měl balit věci i útočník Adam Musil, což ostatně finalista uplynulého ročníku Tipsport Extraligy potvrdil v úterý dopoledne.

Sedmadvacetiletý forvard přišel do Pardubic před sezónou 2021/22, která byla co do individuálních statistik jednoznačně jeho nejpovedenější. Musil v základní části toho ročníku nastřílel 17 gólů a u dalších 18 asistoval, celkem nashromáždil 35 kanadských bodů.

Jenže v dalších dvou sezónách přišel pokles a podobnou výkonnost už v dresu Dynama nedokázal zopakovat. Celkově za tři roky zaznamenal 42 gólů a 42 asistencí.

Krásné tři roky, míní Musil

„Moc všem fanouškům děkuji za krásné tři roky, co jsem tu s vámi mohl být. Díky za veškerou vaši podporu, kterou jste nám dávali do každého zápasu, a krásné zážitky a zkušenosti. Moc si toho vážím,“ řekl Musil v prohlášení pro klubový web.

„Adam Musil potvrdil během tří sezón v pardubických barvách pověst velkého bojovníka. Trenéři se na něj mohli spolehnout v nejdůležitějších momentech zápasu, ve vypjatých situacích se pak nebál shodit rukavice,“ píše dále Dynamo na svém webu.

Spolehlivý forvard nicméně už ví, který dres oblékne v příští sezóně. Vrací se totiž do Liberce, odkud odešel na konci ročníku 2020/21 právě do Pardubic.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.