Spojte se s námi


Hokej

Bedard chválí Prahu: Nádherné město, máme štěstí, že je MS v Česku. Bary a noční život? Nevím jak odpovědět, soukal ze sebe mladík

Jednou z největších hvězd Kanady na mistrovství světa v Česku je Connor Bedard. Loňská jednička draftu chce dotáhnout loňského mistra k obhajobě, zároveň si ale užívá i turistickou stránku. V Praze se mu zatím velice líbí.

Publikováno

dne

Jednou z největších hvězd Kanady na mistrovství světa v Česku je Connor Bedard. Loňská jednička draftu chce dotáhnout loňského mistra k obhajobě, zároveň si ale užívá i turistickou stránku. V Praze se mu zatím velice líbí.

Šampionáty v České republice jsou velmi oblíbené. A to také mezi hráči ostatních zemí, kteří do Česka jezdí rádi kvůli skvělé atmosféře, ale také turistice. Ne nadarmo je totiž Praha považována za jedno z nejhezčích měst v Evropě.

Hokej v Česku navíc táhne. Na mistrovství světa v roce 2015 dorazilo celkem 741 690 diváků, což stanovilo nový rekord celkové návštěvnosti na MS. I na třetím místě je Česko z roku 2004 s 552 097 návštěvníky.

V roce 2015 dovezla Kanada nesmírně nabitý tým, který nakonec celý šampionát vyhrál. Los jí ale tentokrát přisoudil do Ostravy, což se moc nelíbilo jak kanadskému svazu, tak tomu českému. Kanada jako hlavní tahák tak byla přesunuta do Prahy pod příslibem, že opět přiveze to nejsilnější, co bude k dispozici.

Tak našlapaný tým jako před devíti lety tu letos Javorové listy nemají, i tak ale přivezli hned několik hvězd. Tou hlavní je Connor Bedard, loňská jednička draftu a podle mnohých generační talent.

Praha? Nádherné město

Kanada zatím v O2 areně odehrála dvě utkání, Velkou Británii porazila 4:2, Dánsko poté 5:1. V obou zápasech zazářil právě Bedard, který oběma soupeřům vstřelil 2 góly, ve druhém duelu přidal i asistenci a dostal se do čela jak tabulky střelců šampionátu, tak kanadského bodování.

Po zápase se severským soupeřem byl zpovídán, jak se mu zatím líbí Praha. A odpověď byla více než kladná. „Ty dny, co jsme tu strávili, byly skvělé. Nádherné město, máme štěstí, že je turnaj zrovna tady, skvělí hostitelé. Užíváme si zábavu, těším se, až se ještě více rozhlídneme kolem,“ uvedl v mixzóně před novináři Bedard.

Lidé však MS 2015 u Kanaďanů nemají zapsané jen kvůli obří kvalitě a celkovému vítězství, ale i kvůli navštěvování pražských barů, což bylo během skupiny u Crosbyho a spol. běžná věc. I proto dostal 18letý talent otázku na noční život, což ho dostalo poměrně do rozpaků…

„Podle mě je v pořádku jít se najíst. Nevím… Ať s týmem děláte cokoliv, je fajn se spoluhráči strávit čas. Netuším, jak bych na to měl odpovědět…,“ soukala ze sebe hvězda Chicaga.

Zdroj: IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.