Spojte se s námi


Bundesliga

Fotbalová Bundesliga bude mít od příštího roku svého soutěžního debutanta. Soutěž si vyzkouší již 58. klub v historii

Dlouho očekávaný postup konečně naplnili fotbalisté Kielu. Ti se tak mohou těšit na příští ročník mezi německou elitou, kde si zahrají vůbec poprvé. Kiel se tak stává osmapadesátým klubem v historii, který si zahrál Bundesligu.

Publikováno

dne

Dlouho očekávaný postup konečně naplnili fotbalisté Kielu. Ti se tak mohou těšit na příští ročník mezi německou elitou, kde si zahrají vůbec poprvé. Kiel se tak stává osmapadesátým klubem v historii, který si zahrál Bundesligu.

Klub ze Šlesvicko-Holštýnska dostal pořádný důvod k oslavám po remíze 1:1 s Düsseldorfem, který aktuálně drží třetí pozici znamenající účast v baráži.

Může však přijít o první místo v tabulce, na které pomýšlí St.Pauli. To má k dispozici zápas k dobru s beznadějně posledním Osnabrückem a v případě výhry se dostane do čela o bod právě před Kiel.

Postup pečetil zápas s Düsseldorfem

Kiel v domácím souboji s Düsseldorfem nasměroval za výhrou už ve 2. minutě Pichler a domácí stadion propukl v mohutný jásot. Hosté pak byli lepším týmem, měli herně navrch a domácí se naopak soustředili na kontrolu náskoku. Do poločasu se už skóre neměnilo a tak museli hosté vymýšlet plán na otočku v druhé půli.

Tam jejich převaha sklidila ovoce v 70. minutě, kdy byl nařízen pokutový kop, s jehož exekucí si poradil Tzolis. Jenže i přes nápor ve zbytku utkání další gól nepadl, a tak si oba kluby mezi sebou udržely rozdíl pěti bodů jedno kolo před koncem.

Euforie z postupu pohltila i domácí fanoušky, kteří se krátce po závěrečném hvizdu vrhli na hřiště oslavit postup se svými šampiony. Těchto oslav se na vyprodaném stadionu zúčastnilo 15 034 diváků.

Kiel to tak vůbec poprvé v historii dokázal a nechal za sebou kluby jako Hamburk, Schalke či Kaiserslautern, jimž se letos příliš nedařilo.

Koho vyzve v baráži Fortuna Düsseldorf?

Na Fortunu Düsseldorf tak čeká baráž. Účast v ní si zajistila již v minulém kole a stále čeká na svého soupeře. Tím bude buď Union Berlín s Alexem Králem, nebo Mohučí. O tom, který z klubů si vytáhne černého Petra rozhodne poslední bundesligové kolo.

Kiel, který je známý především svým veleúspěšným házenkářským klubem, se tak nyní může připravovat na boje s giganty jako Bayern Mnichov, Borussia Dortmund či Bayer Leverkusen. Jak se se soutěží popere a jak dlouho se mu podaří udržet mezi německou elitou?

Zdroj: livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.