Spojte se s námi


Bundesliga

Černý se po delší době opět trefil! Povolá ho Hašek na mistrovství Evropy?

Václav Černý v poslední době nezažívá lehké období. Většinu zápasů prosedí na lavičce a když už nastoupí, tak jen na několik málo minut. I kvůli tomu se nevešel do poslední nominace Ivana Haška a není jisté, zdali se podívá na závěrečný turnaj. Dnes však o sobě dal po delší době vědět vstřelenou brankou.

Publikováno

dne

Václav Černý v poslední době nezažívá lehké období. Většinu zápasů prosedí na lavičce a když už nastoupí, tak jen na několik málo minut. I kvůli tomu se nevešel do poslední nominace Ivana Haška a není jisté, zdali se podívá na závěrečný turnaj. Dnes však o sobě dal po delší době vědět vstřelenou brankou.

Útlum po životní sezóně

Odchovanec příbramského fotbalu loni zářil v dresu Twente Enschede. Po vleklých zraněních byl konečně stoprocentně fit a v nejlepší možné formě. Jeho bilance čtrnácti branek a třinácti asistencí z něj udělala jednoho z nejlepších hráčů nizozemské Erdedivisie, což rozhodně nezůstalo bez povšimnutí.

Bývalý hráč Ajaxu Amsterdam nebo Utrechtu se opět dostal do České reprezentace a taktéž okolo něj začalo kroužit mnoho klubů. Černý se rozhodl pro Wolfsburg, který za něj do Nizozemí poslal přes osm milionů eur.

Ze začátku nastupoval pravidelně a základní sestavu téměř neopouštěl, nicméně nebyl příliš produktivní. Během podzimu zapsal v Bundeslize i německém DFB-Pokalu dohromady jen dvě branky a asistenci. Na začátku jarní části se ale trefil hned ve dvou zápasech za sebou a vypadalo to, že už Černého čeká jen cesta vzhůru.

Bohužel však nastal pravý opak. Od únorového zápasu s Unionem Berlín nastoupil jen do dvou zápasů z deseti, a to na pouhých šedesát tři minut.

První gól od ledna a otázka před mistrovstvím Evropy

Dnes nastoupil takřka po měsíci do zápasu proti Darmstadu. Krátkou porci devíti minut ale dokázal zužitkovat ve svůj prospěch a poprvé od ledna skórovat. Svou čtvrtou ligovou brankou pomohl Wolfsburgu k suverénní výhře 3:0.

Černý každopádně nemůže být spokojený se svou vytížeností, a i proto už se objevily spekulace o jeho případném přestupu či hostování. To by však mělo být na pořadu dne až po mistrovství Evropy.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, je otázka, zdali se na něj Černý vůbec podívá, a nebo se do výběru nedostane, jako při posledním reprezentačním srazu.

V Černého prospěch však mluví mnoho faktorů. Na Mistrovství Evropy na rozdíl od posledního reprezentačního srazu může Ivan Hašek povolat až šestadvacet hráčů. A i přes svou nízkou vytíženost se stále jedná o jednoho z nejvíce kreativních a nejlépe technicky vybavených Čechů.

Na finální rozhodnutí trenérského týmu naší reprezentace si však budeme muset ještě počkat. A to minimálně do konce května.

Zdroj: Transfermarkt, Fotbal.cz, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.