Spojte se s námi

Ostatní

Manchester City vyzve United v boji o Champions League

Publikováno

dne

Dnes se všechny zraky fotbalových nadšenců upřou na město Manchester, kde se dnes v 21:00 odehraje velký souboj dvou tamních celků. Tento duel navíc bude velmi pikantní především díky tomu, že oba týmy spolu soupeří o 4 místo, které zaručuje Champions League. Ovšem velké problémy má José Mourinho, který bude postrádat řadu velmi důležitých hráčů. Do zápasu nenaskočí Chris Smalling, Phil Jones, Juan Mata, Marcos Rojo, Zlatan Ibrahimovic a Paul Pogba. Dále se hodně diskutovalo ohledně Andera Herrery, který by byl další ohromnou ztrátou, jelikož jeho výkony jsou v poslední době opravdu skvělé a je jedním z nejlepších hráčů na hřišti.

I přes to všechno jde Manchester United do tohoto zápasu neporažen již ve 23 ligových zápasech. Avšak prohráli 3 z posledních 5 derby na Etihad stadium. I další statistiky jsou velmi zajímavé a potvrzují velkou sílu obou týmů:

  • Manchester United udržel čisté konto v 5 z posledních 7 ligových zápasů venku.
  • Manchester United vstřelil minimálně dva góly v 7 z posledních 8 ligových zápasů venku.
  • Manchester City jsou neporaženi v posledních 8 ligových zápasech na Etihad stadium.

Letošní sezóna není příliš úspěšná pro Pepa Guardiolu, jehož tým vypadl ze semifinále FA Cupu a prohra proti United by mohla být další velká tragédie pro City, jelikož by se tak mohlo stát, že tento tým příští rok v Champions League neuvidíme. Proto bude tento duel naprosto klíčový. Ovšem Manchester United je zápas od zápasu silnější a to i přesto, že je spousta hráčů zraněných. Ovšem dva poslední ligové zápasy, ve kterých nedovolili soupeřům ani jednou vystřelit na bránu dokazují, že Manchester City bude stát proti týmu, který dokáže vyhrávat zápasy i bez svých velkých opor.

Reklama

Oblíbené