Reklama

Zmaření talenti: O Zemana se zajímal Real Madrid, svým chováním talent zahodil

Po světě běhá mnoho fotbalistů, od kterých se v raném věku čekalo, že budou patřit mezi nejlepší hráče světa. Jedním z nich mohl být i Martin Zeman, který v mladém věku svým fotbalem bavil. Kvůli chování a trucování ale nakonec upadl v zapomění.

http://gty.im/98142964

Zeman začínal s fotbalem v Táboře, nicméně ve svých 12 letech odešel do Sparty, a tak se dá považovat za jejího odchovance. Jeho talentu si brzy všiml i kouč Bílek, který mu dal šanci v podobě premiérového ligového utkání v sezoně 2007/08, kdy mu bylo 18 let.

Šanci dostal i v tehdejším Poháru UEFA. I proto se o něj začal zajímat Real Madrid, který ho plánoval zařadit do rezervy. Zeman byl navíc velký fanoušek Los Blancos. Přestup Sparta zatrhla, a tak musel pokračovat v týmu z Letné.

Po příchodu Jozefa Chovance šla mezi oběma vidět určitá nevraživost. Zeman údajně nechtěl pořádně trénovat, což se legendě Sparty nelíbilo. „Pokud se bude chovat tak, jak se choval v posledních měsících, tak nemá šanci se tady prosadit. Talent má, ale pokud bude pokračovat ve svém přístupu k tréninkům a k dalším věcem kolem fotbalu, nemá smysl, aby tu zůstával dál,“ řekl Chovanec.

Kvůli svému chování nebyl oblíbený ani v kabině. Ve Spartě skončil po sezoně 2010/11, kterou dohrával v B-týmu. Následovaly hostování v Admiře, Plzni, Senici a Příbrami. Nakonec se jako volný hráč pakoval do Sionu.

http://gty.im/91192303

Tam vydržel pouhou sezonu a poté ho angažovala Viktoria Plzeň. S tou vyhrál dva tituly, základním kamenem plzeňské sestavy se ale nestal. V lednu roku 2019 tak odešel do Izraele, kde hrál za klub Hapoel Raanana.

Tam nastoupil do 10 utkání, do statistik se však nezapsal. V létě proto odešel do Příbrami. Ani tam dlouho nevydržel a na začátku roku 2020 odešel do Liberce. Tam zatím naskočil do jednoho zápasu.

Zeman tak místo světového hráče mění klub za klubem. „Asi jsem to tehdy nezvládl v hlavě,“ přiznal. Budiž příkladem fotbalistům, kteří také mohli mít našlápnuto, nicméně chování jim veškeré šance sebralo.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Prostě klasika. Odejde do Sparty a stane se z něj nafoukaný zmetek. Kolikrát už jsme tento scénář zažili?

  2. Nevím kdo je tomu navině,že s průměráka udělají hvězdu pro Real Madrid.Možné je všechno hlavně v hlavách nenasytných manažerů.Kluk pak zblbne a do roka je z něho posila ve Vlašimi.Jsem si ale jistej zájmem nějaké Realitní kanceláře,že by tam šikovnej trénovanej mladík mohl mít okna ve výškách a na padla by se vrátil zase na zem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené