Spojte se s námi


Hokej

Zadina musí platit pokutu! Disciplinární komise extraligy potrestala kouče Pardubic za výroky po utkání s Třincem

Trenér pardubického Dynama Marek Zadina se bez trestu neobejde. Disciplinární komise extraligy jej totiž potrestala za výroky na adresu Milana Antoše a expertů České televize pronesené po čtvrtém finálovém zápase s Třincem, a to pokutou ve výši 75 tisíc korun.

Publikováno

dne

Trenér pardubického Dynama Marek Zadina se bez trestu neobejde. Disciplinární komise extraligy jej totiž potrestala za výroky na adresu Milana Antoše a expertů České televize pronesené po čtvrtém finálovém zápase s Třincem, a to pokutou ve výši 75 tisíc korun.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Téma, které na sociálních sítích a v hokejových kuolárech v posledních několika desítkách hodin pořádně jede. Po čtvrtém finálovém utkání Tipsport Extraligy mezi Třincem a Pardubicemi se v rozhovoru na O2 TV Sport právě lodivod Dynama rozpovídal mimo jiné o tom, jak hokejový expert Milan Antoš ovlivňuje svými výroky v mediích dění na ledě.

Podrobněji jsme o celé situaci napsali už v jednom z předchozích článků. V souvislosti s výrokem Zadiny je také třeba uvést, že po utkání stále novináři čekali v útrobách WERK ARÉNY. A ještě jednou se Marka Zadiny dočkali. Ten tak mohl následně svá slova více rozvést.

„Cítíme tlak od lidí, kteří chtějí narušit finále extraligy, ale Pardubice jsou silné. Je to hodně ovlivněné vaší konkurenční televizí (ČT sport). Jak v uvozovkách experti ovlivňují lidi kolem a jaký to má dopad na hokej,“ řekl trenér Zadina v onom rozhovoru.

„Nejhorší na celé situaci je, že ovlivňují mnoho lidí v mediích a sociálních sítích. Podlehnou tomu pak lidi a podlehnou tomu  i funkcionáři, komise… tohle do hokejového prostředí nepatří,” vyjádřil se Zadina.

Reakce na výroky kouče Pardubic na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat. A to nejen od hokejové komunity na sociálních sítích. Celá záležitost se logicky dostala mnohem výše, konkrétně k Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje.

Zadina musí platit pokutu

Na slova kouče Zadiny zareagoval ředitel extraligy Martin Loukota, který chování pardubického lodivoda označil za velice nekorektní a neakceptovatelné. Podle informací serveru Sport.cz se majitel Dynama Petr Dědek výkonnému řediteli programu ČT sport Jiřímu Ponikelskému telefonicky omluvil.

A nyní přichází snad už definitivní rozuzlení celé kauzy. Na vyjádření trenéra Zadiny se zaměřila i disciplinární komise, která rozhodla o finanční pokutě kouče Pardubic ve výši 75 tisíc korun.

„Marek Zadina nejprve pro vysílatele utkání a následně i pro další média opakovaně zpochybnil nezávislost rozhodčích či příslušné komise a hovořil o jejich ovlivnění ze strany mediálních expertů,“ stojí v oficiální tiskové zprávě APK LH.

Zdroj: APK LH, X, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.