Spojte se s námi


Fotbal

Yamal si s Camavingou dělal co chtěl, Barcelonu stál bodový zisk Cancelo

Real Madrid si v El Clasicu poradil s Barcelonou 3:2. Hlavní roli ve prospěch Realu sehrál Lucas Vázquez s nechtěným přispěním Joaa Cancela, který byl i všech gólů soupeře. Po výborně zvolené taktice na Manchester City se však Ancelottimu tah s Camavingou téměř vymstil.

Publikováno

dne

Real Madrid si v El Clasicu poradil s Barcelonou 3:2. Hlavní roli ve prospěch Realu sehrál Lucas Vázquez s nechtěným přispěním Joaa Cancela, který byl i všech gólů soupeře. Po výborně zvolené taktice na Manchester City se však Ancelottimu tah s Camavingou téměř vymstil.

Yamal byl k nezastavení

Největši zbraň současné Barcelony není k údivu většiny fanoušků Robert Lewandowski, ale 16letý Lamile Yamal. Barcelonský teenager si počínal skvěle i v Lize mistrů proti Nuno Mendesovi, který patří k nejrychlejším obráncům světa. Yamal dělal problémy i obraně Realu.

Ferland Mendy pouze na střídačce a v základní sestavě Eduardo Camavinga, tak zněla Ancelottiho sestava. Camavinga však ukázal, že není tak silný v obraných soubojích 1 na 1 jako Mendy. Spíše tedy Yamal ukázal tuto slabinu. Španěl si s francouzským (pro tento zápas) obráncem dělal co chtěl a nejednou průnik nezaváněl penaltou.

Nicméně po jednom z průniků Camavinga situaci hasil až faulem se žlutou kartou. Při 2. gólu Barcelony to byl právě Yamal, který byl na hranici vápna úplně sám a mohl střílet. Francouz svého protihráče nedostupoval včas, a i v tak mladém věku si Yamal věděl rady.

Cancelo vyhořel

Většina lidí nejspíš uvidí jen skvělý zápas Lucase Vázqueze, ale všiml si někdo hrůzostrašného bránění Cancela? Portugalský obránce nejprve dopřál Realu penaltový kop po jasném faulu právě na Vázqueze. S penaltou si Vinicius Junior věděl rady a vyrovnával na 1:1.

Druhý gól Realu? Cancelo si Vázqueze vůbec nevšímal. Bellingham, Valverde a Vinicius si skvěle měnili míč na levé straně. Když se Vinicius rozhodl odcentrovat levou nohou, z ničeho nic se na praém křídle zjevil nikým nehlídaný Vázquez a podruhé v zápase srovnal. Cancelo náběh vůbec nezachytil a stál úplně v jiných prostorech, než by bylo vhodné.

Psala se 1. nastavená minuta 2. poločasu, když Brahim Díaz vyvážel míč na soupeřovu polovinu. Situace vypadala beznadějně, čerstvý Maročan se řítil do přesily soupeřů. Svůj pohyb si však rozmyslel a míč podržel s čekáním na podporu a ta přišla z pravé strany. Neúnavný Vázquez zmizel Cancelovi z obzoru, odcentroval a Jude Bellingham s největší pravděpodobností rozhodl o titulu ve prospěch Realu.

Vázquez však opět a znovu dostal na pravé straně hromadu místa. Cancelo byl od Španěla opravdu daleko, Vázquez tak mohl v klidu obhlídnout situaci ve vápně a poslat z prvního doteku střílený centr. Cancelova vlažnost v obranné fázi stála Barcelonu přinejmenším bod.

Zdroj: LaLiga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.