Spojte se s námi


Fotbal

Ancelotti ušil taktiku na míru. Hrát se soupeřem fotbal by byla smrt

Real Madrid po penaltovém rozstřelu vyřadil obhájce titulu Manchester City. Po celých 120 minut byla vidění perfektně vymyšlená taktika italského stratéga, který se poučil z loňského zápasu. Ačkoliv se Guardiola snažil na nastavenou taktiku hostů odpovědět, k postupu to nakonec nevedlo.

Publikováno

dne

Real Madrid po penaltovém rozstřelu vyřadil obhájce titulu Manchester City. Po celých 120 minut byla vidění perfektně vymyšlená taktika italského stratéga, který se poučil z loňského zápasu. Ačkoliv se Guardiola snažil na nastavenou taktiku hostů odpovědět, k postupu to nakonec nevedlo.

Loňský odvetný zápas

Real v loňském odvetném zápase schytal ostudný debakl 4:0. Od samého začátku byli hráči Bílého baletu při bránění velmi pasivní a téměř vůbec nehráli na míči. Nastavené tempo domácími bylo téměř smrtelné, a proto už ve 37. minutě svým druhým gólem zvyšoval na 2:0 Bernardo Silva.

Na některých záběrech je patrné, jak Vinicius říkal Ancelottimu přímo ze hřiště, ať s tím něco udělá, akorát už bylo příliš pozdě. Italský stratég zřejmě nečekal tak silný začátek od soupeře, také si nejspíš myslel, že Real bude v hlubokém bloku úspěšný. Doplatil na to celý tým.

Real v 1. poločase

Hned od začátku včerejšího zápasu bylo patrné, že se Ancelotti poučil. Real chtěl hrát více na míči a vyhýbal se první napadající vlně. Lunin nebo některý z obránců dlouhým odkopem, které mohli působit bezbranně, překopávali napadající Citizens. Navíc gólem Rodryga ve 12. minutě se Real dostal do cenného vedení.

Ancelotti navíc moc dobře věděl, že kdyby se jeho tým rozhodl hrát se soupeřem fotbal, tak by to byla konečná stanice. V současném fotbale není lepšího týmu než Manchester City a podle toho také vypadala nastavená taktika madridského velkoklubu.

Guardiola odpověděl skvěle

Do 2. poločasu samozřejmě Guardiola taktiku hostů prokoukl. Během 1. poločasu bylo i na Guardiolovi vidět, že je překvapený z projevu Realu, nejspíše čekal úplně něco jiného.

Hráči Citizens už moc dobře počítali s dlouhými nákopy a stopeři na ně byli připraveni. Ve výsledku to vedle k tomu, že Vinicius, Rodrygo ani Bellingham neměli moc šancí dostat se k balonu z dlouhých nákopů. Días s Akanjim a Walkerem často získavali míč už ze vzduchu, což vedlo ke zvýšení tlaku na obranu hostů.

Game changer přišel však až po vystřídání Grealishe. Střídající Doku rozpohyboval Carvajala i Valverdeho a i po trochu šťastném odrazu se k míči ve vápně dostal de Bruyne, který střelou pod břevno poslal zápas do prodloužení.

Ani v prodloužení se nic nezměnilo

Ačkoliv to vypadalo jako něco nereálného, Real hrál i v prodloužení pořád stejně. Hráči poctivě protihráče dostupovali, neotevírali žádné prostory v defenzívě a aktivním přístupem často dovolili Citizens jen přihrávky do lajny.

Fanoušci měli po neproměněné penaltě Modriče možná kapku flashbacky na semifinále v roce 2012, kdy zklamali hned 3 nejlepší penaltový exekutoři. Naštěstí pro ně fantastický Lunin chytil 2 penalty a poslal Real Madrid do semifinále Ligy mistrů. Největší zásluhy má však Ancelotti s jeho skvěle připravenou taktikou, ačkoliv se můžeme bavit o tom, jak moc to bylo koukatelné.

Zdroj: Liga mistrů

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.