Spojte se s námi


Fotbal

Viktoria Plzeň v pohárech? Byla to krásná jízda. Beru to tak, že jsme za celou dobu neprohráli, míní Šulc po prohře s Fiorentinou

Odchází s hlavou vztyčenou. Viktoria Plzeň sice nezvládla čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Fiorentině, byla to však pro ni vskutku krásná jízda pohárovou Evropou. Co po prohře s Fiorentinou prohlásil střelec Plzně Pavel Šulc?

Publikováno

dne

Odchází s hlavou vztyčenou. Viktoria Plzeň sice nezvládla čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Fiorentině, byla to však pro ni vskutku krásná jízda pohárovou Evropou. Co po prohře s Fiorentinou prohlásil střelec Plzně Pavel Šulc?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Viktoriáni to nakonec do semifinále Evropské konferenční ligy nedotáhli. I přesto ale odchází s hlavou vztyčenou, a to z několika důvodů. Plzeň se do čtvrtfinále prodrala až z předkol, vždyť jak dávno už to je, co sehrála zápasy s Dritou nebo Gzirou.

V základní skupině Konferenční ligy za sebou Západočeši nechali všechny soupeře, včetně například Dinama Záhřeb, přičemž všechny zápasy vyhráli.

Svou neporazitelnost udrželi i ve vyřazovací fázi, když nejdříve na penalty vyřadili Servette a v prvním zápase čtvrtfinále remizovali s Fiorentinou.

Tím mimo jiné zajistili, že se český mistr v přespříští sezóně podívá do Liga mistrů, respektive se kvalifikuje přímo do její základní skupiny. Navíc, Viktoria v klubové historii v rámci evropských pohárů nikdy nedošla dále než letos.

Podobně to v rozhovoru po prohře s Fiorentinou zhodnotil i Pavel Šulc. Forvard Plzně a spolu s Václavem Jurečkou nejlepší střelec ligy se v probíhajícím ročníku evropských pohárů trefil dvakrát.

Šulc o vyřazení z Konferenční ligy

„V první půli byl za námi fantastický Jedla (brankář Martin Jedlička), ve druhé jsme se do červené karty zvedli. Stejně nás Fiorentina přehrávala a vyhrála zaslouženě,“ uvedl Šulc po prohraném zápase, jehož slova cituje také iSport.

Dále přiznal, že nejen jemu, ale celému jeho týmu postupně docházely síly. Podobně ostatně hovořil i Robin Hranáč, jenž hovořil i o psychické únavě. A není divu, vždyť svěřenci Miroslava Koubka odehráli úvodní čtvrtfinálový duel pouze o 14 hráčích.

„Říkal jsem klukům, že to dotáhneme do penalt a že budou všichni čumět. Bohužel se to nepovedlo. Smlouvu s ďáblem jsme asi podepsali na devadesát, a ne na sto dvacet,“ řekl také Šulc.

„Byla to skvělá jízda, jsem s tím moc spokojený. Až do tohoto zápasu jsme neprohráli a tenhle jsme vlastně také prohráli až v prodloužení. Beru to trochu tak, že jsme za celou Konferenční ligu neprohráli,“ uzavřel.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.