Spojte se s námi


Hokej

Voráček a konec kariéry? Ještě nekončím, ale na 99 procent už hrát nebudu. Život není jen o hokeji, uvedl

Končí Jakub Voráček svou profesionální hokejovou kariéru? CNN Prima News v úterý odpoledne oznámila, že česká hokejová legenda pověsila brusle na hřebík. To ale bývalý útočník Columbusu nebo Philadelphie ve vyjádření pro Sport.cz dementoval.

Publikováno

dne

Končí Jakub Voráček svou profesionální hokejovou kariéru? CNN Prima News v úterý odpoledne oznámila, že česká hokejová legenda pověsila brusle na hřebík. To ale bývalý útočník Columbusu nebo Philadelphie ve vyjádření pro Sport.cz dementoval.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pauza od hokeje trvá už dlouho, navíc je dlouhodobě jasné, že se Jakub Voráček na 99 procent na ledovou plochu už nevrátí. Jak totiž přiznal v rozhovoru pro CNN Prima News, česká legenda celkově utrpěla dvanáct otřesů mozků – čtyři větší, osm menších.

A právě CNN Prima News v úterý odpoledne oznámila konec Voráčkovy kariéry. Čtyřiatřicetiletý hokejista ale prostřednictvím vyjádření pro Sport.cz definitivní konec dementoval.

„Kariéru ještě nekončím, i když to aktuálně vypadá, že na 99 procent už hokej hrát nebudu. To se ale ví už několik měsíců a od té doby se situace nijak nezměnila. Pořád si nechávám otevřené dveře. Nechci končit a pak zase oznamovat, že se vracím,“ uvedl Voráček.

Kladenský rodák si naposledy zahrál v ročníku 2022/23, v němž odehrál jedenáct zápasů za Blue Jackets s bilancí jednoho gólu a pěti asistencí. Poté se přestěhoval ke Coyotes, které čeká stěhování do Salt Lake City. Tam si však Voráček už na 99 procent nezahraje.

Voráček o „konci kariéry“

„Je to kvůli hlavě a tomu zranění. Už je prostě konec, to je ale součást hokejové kariéry. Jednou to končí a jinde něco nového začíná,“ řekl Voráček v rozhovoru pro CNN Prima News.

„Nebylo těžké se smířit s tím, že je konec. Věděl jsem, že to nejde. A když něco nejde, tak nemá cenu si nad tím lámat hlavu. Nejsem sebelítostivý, když něco nejde. Prostě to tak je. Život není jenom o hokeji, vnímal jsem to takhle celou kariéru,“ dodala sedmička draftu roku 2007.

Voráček v NHL odehrál celkem 1058 zápasů, přičemž v kanadsko-americké soutěži si zahrál za dva už výše zmíněné kluby – Columbus a Philadelphii. S národním týmem oslavil zisk dvou medailí na mistrovství světa.

Zdroj: Elite Prospects, Sport.cz, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.