Spojte se s námi


Hokej

MS 2024 v Česku láká světové hvězdy! Největší bombu odpálila Kanada, v úspěšný turnaj doufají Slováci

O Mistrovství světa 2024 v České republice mají zájem světové hvězdy. S velkou účastí našich hokejistů ze zámoří se počítá, ale chuť hrát na nadcházejícím MS projevují i hráči jiných národností. Alespoň co se jmen týká, mělo by jít o velice atraktivní turnaj.

Publikováno

dne

O Mistrovství světa 2024 v České republice mají zájem světové hvězdy. S velkou účastí našich hokejistů ze zámoří se počítá, ale chuť hrát na nadcházejícím MS projevují i hráči jiných národností. Alespoň co se jmen týká, mělo by jít o velice atraktivní turnaj.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Norsko

Matts Zucarello je jednoznačně největší norskou hokejovou hvězdou. Ve svých 36 letech si tak zkušený útočník opět zahraje na mistrovství světa. Naposledy svou zemi reprezentoval v roce 2016, kdy si v sedmi zápasech připsal jeden gól a tři asistence. Čerstvě dohranou základní část NHL ukončil v dresu Minnesoty s 63 body v 69 zápasech.

Německo

Němečtí trenéři nejprve obdrželi omluvenku od Tima Stützleho, který se kvůli zranění omluvil. Vzápětí však ohlásili účast útočníka Buffala Johna-Jasona Peterky. Ten odehrál všech 82 zápasů a připsal si 50 bodů za 28 branek a 22 asistencí. V bráně se navíc představí Philip Grubauer, jehož účast oficiálně potvrdil Seattle.

Slovensko

Další hráčem mířícím do Prahy ze Seattlu je slovenský útočník Tomáš Tatar. 33letý veterán odehrál část sezony v Coloradu a poté se stěhoval právě do organizace Seattle Kraken. Celkem si připsal 24 bodů. Slovenský tým může počítat také s Pavolem Regendou, který v NHL odehrál pouze 5 zápasů v dresu Anaheimu, zbytek sezony strávil na farmě v San Diegu.

Tím však výčet slovenských hráčů nekončí. Dále přijede ofenzivní obránce Šimon Nemec z New Jersey, Juraj Slafkovský z Montrealu a Martin Pospíšil, který naskakuje do nejlepší hokejové ligy světa v barvách Calgary. Slovenští fanoušci tak začínají doufat v úspěšný turnaj.

Švédsko

Po 12 letech, kdy se na mistrovství světa neukázal, přijede Erik Karlsson. Zkušený obránce zažil solidní sezonu v dresu Pittsburghu, když si připsal 56 bodů a rozhodl se reprezentovat svou zemi. Dres s korunkami oblečou také Victor Olofsson, Joel Eriksson nebo Andre Burakovsky. U švédského týmu bývá větší účast hráčů ze zámoří zvykem.

Švýcarsko

Do boje o cenné kovy jako vždy vyrazí v plné síle Švýcarsko. Účast přislíbil Nico Hischier, který si v barvách New Jersey připsal 67 bodů. Philipp Kurashev v dresu Chicaga nastupoval vedle Connora Bedarda a při své rekordní sezoně si připsal 54 bodů. Dalšími hráči jsou Akira Schmid a Jonas Siegenthaler, oba z New Jersey.

Kanada

O největší hvězdu se však zatím jasně postarala Kanada. Connor Bedard po své první sezoně v NHL přislíbil účast na Mistrovství světa 2024 v České republice. Pokud by přijel také Sidney Crosby, Kanada by měla v týmu dvě hvězdy z vyloženě rozdílných generací. Kanadu mimo jiné posílí Dylan Cozens nebo Owen Power.

Zdroj: IIHF, Seattle Kraken, New Jersey Devils, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.