Spojte se s námi


Fotbal

Tohle mělo platit! Španělsko volá po goal-line technology

Kontroverzní situace z nedělního El Clásica přiměla nejednoho fanouška fotbalové La Ligy napsat svůj názor na sociální sítě. Řeč je o incidentu po rohovém kopu Raphinhy, který následně tečoval talentovaný Lamine Yamal a skončil na rukavicích Andryie Lunina.

Publikováno

dne

Kontroverzní situace z nedělního El Clásica přiměla nejednoho fanouška fotbalové La Ligy napsat svůj názor na sociální sítě. Řeč je o incidentu po rohovém kopu Raphinhy, který následně tečoval talentovaný Lamine Yamal a skončil na rukavicích Andrije Lunina.

Jenže část veřejnosti tvrdí, že zákrok ukrajinského brankáře přišel až za brankovou čárou a tudíž se jednalo o gól. Vše neuniklo ani sudím u VARu, kteří situaci dlouho přezkoumávali. Nakonec však nenašli průkazný záběr, že by byl míč v brance skutečně celým objemem.

Je ostuda, že v La Lize chybí základní technika

Vlna nevole se spustila i v řadách katalánského klubu. K výroku, jenž hrubě ovlivnil další vývoj utkání, se s nelibostí vyjádřil po zápase gólman Marc-André ter Stegen: „Nechápu, že tady ještě není goal-line technology. Ve fotbale se točí velké peníze, ale očividně neslouží pro zajištění takovýchto základních věcí.“

Jeho slova potvrdil i trenér Blaugranas Xavi: ,,Všichni jste to viděli sami. K rozhodčím nemám co dodat, ještě bych dostal další trest.“ Podobná slova byly k vidění i na fotbalových sociálních sítích.

Je k nevíře, že v takové soutěži není gólová technologie k dispozici a vše tak musel rozhodovat VAR, který se spoléhá jen na určitý počet kamer. Ty snímají hřiště pod různými úhly, ale nedohlédnou všude. Dostupné záběry tak mohou zkreslovat.

O titulu je rozhodnuto

Porážka tak pro Barcelonu znamená už jen teoretickou šanci na zisk titulu. Tomu se výrazně přiblížil právě Real, jenž zdolal svého odvěkého rivala po Bellinghamově last-minute gólu 3:2 a zvýšil tak svůj náskok na Katalánce už na jedenáct bodů. Do konce soutěže zbývá šest kol.

O to více se vyrojily názory, že si Královský klub svůj triumf koupil a těší se dlouhodobé přízni rozhodčích. Proti tomu ovšem svědčí třeba nedávný zápas Bílého baletu s Valencií, kdy těsně před vítěznou brankou Bellinghama sudí Manzano ukončil utkání.

Barcelona tak musí spolknout hořkou pilulku a smířit se s tím, že letos titul neobhájí. Celý klub tak po úterním vyřazení z Ligy mistrů postihla další krutá rána.

Zdroj: La Liga, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.