Spojte se s námi


Fotbal

UEFA potvrdila seznam rozhodčích pro Euro. Český zástupce opět chybí, pískat bude i Argentinec Tello

Organizace UEFA potvrdila seznam devatenácti hlavních rozhodčích pro nadcházející Mistrovství Evropy v Německu. Šampionát v roce 2024 si nezapíská český zástupce Pavel Královec, jenž se naposledy představil na Euru 2016.

Publikováno

dne

Organizace UEFA potvrdila seznam devatenácti hlavních rozhodčích pro nadcházející Mistrovství Evropy v Německu. Šampionát v roce 2024 si nezapíská český zástupce Pavel Královec, jenž se naposledy představil na Euru 2016.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Letošní Mistrovství Evropy v Německu se kvapem blíží, UEFA tak v úterý odpoledne zveřejnila seznam devatenácti hlavních rozhodčích. Bohužel pro české fanoušky, zástupce ČR Pavel Královec mezi vybranými jmény chybí.

Ve výběru však figuruje polský sudí Szymon Marciniak, který má zkušenosti ze zápasů Ligy mistrů. Lehké kontroverze mezi fanoušky na sociálních sítích ale vzbudilo jiné jméno.

Na seznamu devatenácti jmen totiž je také Facundo Tello. Jednatřicetiletý Argentinec byl coby hlavní sudí přítomen i na Mistrovství světa v Kataru, přičemž ze strany Portugalců čelil velké kritice. Před šampionátem se proslavil tím, že ve finále argentinského Superpoháru Boca Juniors – Racing Avellaneda vyloučil 11 hráčů.

„UEFA EURO 2024 je vrcholem evropského fotbalu, kterého se účastní nejlepší týmy, a proto jsme vybrali ty nejlepší rozhodčí, kteří budou tyto zápasy řídit,“ stojí v oficiálním prohlášení UEFA.

„Všichni vybraní rozhodčí podávají stabilně nejvyšší výkony v nejvyšších soutěžích UEFA a také ve svých domácích soutěžích. Na tuto pozici se výjimečně dobře připravili a my jim plně důvěřujeme, že na závěrečném turnaji předvedou své kvality,“ uvedl také předseda komise rozhodčích UEFA Roberto Rosetti.

UEFA zveřejnila seznam rozhodčích

Mistrovství Evropy v Německu odstartuje 14. června, a to zápasem Německa proti Skotsku. Český tým si poprvé zahraje o čtyři dny později, když v rámci úvodního duelu vyzve Portugalsko. 22. června změří síly s Gruzií, na závěr skupiny se střetne s Tureckem.

Seznam hlavních rozhodčích: Facundo Tello (Argentina), Artur Soares Dias (Portugalsko), Jesús Gil Manzano (Španělsko), Marco Guida (Itálie), Istvan Kovacs (Rumunsko), Ivan Kružliak (Slovensko), François Letexier (Francie), Danny Makkelie (Nizozemsko), Szymon Marciniak (Polsko), Halil Umut Meler (Turecko), Glenn Nyberg (Švédsko), Michael Oliver (Anglie), Daniele Orsato (Itálie), Sandro Schärer (Švýcarsko), Daniel Siebert (Německo), Anthony Taylor (Anglie), Clément Turpin (Francie), Slavko Vinčić (Slovinsko), Felix Zwayer (Německo).

Zdroj: UEFA, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.