Spojte se s námi


Bundesliga

Fuhrich na obzoru Bayernu Mnichov! Opravdu by byl posilou?

Chris Fuhrich podává skvělé výkony na levém křídle v dresu Stuttgartu. Je tak logické, že se o hráče začíná zajímat především Bayern Mnichov. Otázkou však zůstává, jestli by byl hráč opravdu posilou, jelikož několik jmen z historie ukazuje, že přijít do Bayernu po jedné dobré sezoně nemusí být správné.

Publikováno

dne

Chris Fuhrich podává skvělé výkony na levém křídle v dresu Stuttgartu. Je tak logické, že se o hráče začíná zajímat především Bayern Mnichov. Otázkou však zůstává, jestli by byl hráč opravdu posilou, jelikož několik jmen z historie ukazuje, že přijít do Bayernu po jedné dobré sezoně nemusí být správné.

Fuhrich ve Stuttgartu

Do týmu přišel už v roce 2021 za 2,5 milionu eur z Paderbornu. Do letošní sezony to nebyla žádná sláva. Německý křídelník se sotva zmohl na 10 kanadských bodů za sezonu a o přestupu do lepších týmů nemohl být ani řeč. Změna přišla až v letošní sezoně.

Fulhrich vytvořil výborné duo s útočným parťákem Guirassym. Senegalský útočník už má na kontě 25 branek, což ho řadí hned za Kanea na čelo tabulky střelců. Německý křídelník má na kontě 7 branek a 7 asistencí. Stuttgart navíc zažívá fantastickou sezonu a momentálně s Bayernem soupeří o 2. místo.

Skvělé výkony zajistili Němcovi zájem právě z Bayernu, tak z Dortmundu. Podle zahraničních informací má hráč během léta výstupní klauzuli na 23,5 milionu eur, což by byli pro Bayern téměř drobné. Dortmund si hráče prý nemůže dovolit, a tak ve hře zůstává jen bavorský velkoklub.

Varování z minulosti

Jak je známo, tak Bayern získává hráče z menších bundesligových celků a vychovává z nich opravdové superstar. Jasnými příklady mohou být Leon Goretzka nebo Joshua Kimmich, kteří se v Bayernu stali hvězdnými hráči.

Na druhé straně však v poslední době Bayern ukazuje také přestupové omyly. Těmi nejnovějšími jsou Marc Roca a Corentin Tolisso. Oba hráči nastupují na pozici střední zálohy a ani jeden se nedokázal prosadit. Ano, přicházeli do klubu ve velmi mladém věku, ale za nemalé peníze. Ani jednoho z hráčů v týmu už nenajdeme.

Má Bayern Pro Fuhricha místo?

Další otázkou je, kam s Fuhrichem? Na křídelních pozicích je celkem přetlak. Sané, Gnabry, Coman nebo Tel, to jsou všichni hráči, kteří mohou nastoupit na křídelní pozici. Je téměř jasné, že žádný trenér před těmito hráči nedá šanci Fuhrichovi, který navíc není zvyklý na tlak každotýdenního vyhrávání.

Ještě k tomu stále není znám nový trenér. Dělat přestupy bez vědomí nového trenéra a kupovat hráče, které si nevyžádá by se mohlo stát v klubu osudným. Bayern by tak měl nákupy podobných hráčů více promýšlet. Následující týdny nebo měsíce napoví jestli se Fuhrich velkého přestupu dočká nebo jestli zůstanu ve Stuttgartu.

Zdroj: Bundesliga, Onefootball

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.