Spojte se s námi


Fotbal

Šest míst v Lize mistrů pro italský fotbal? Rozhodne se v Evropské lize

V příští sezoně se fanoušci fotbalové Ligy mistrů dočkají nového formátu. Dvě země s nejlepším koeficientem do ní tentokrát pošlou hned pětici účastníků. Jednou z nich je Itálie, která si v evropských soutěžích letos počíná nejlépe.

Publikováno

dne

V příští sezoně se fanoušci fotbalové Ligy mistrů dočkají nového formátu. Dvě země s nejlepším koeficientem do ní tentokrát pošlou hned pětici účastníků. Jednou z nich je Itálie, která si v evropských soutěžích letos počíná nejlépe. Serie A by však za jistým předpokladů mohla v soutěži disponovat i šestým týmem.

Jistou kvalifikaci do milionářské soutěže už má Inter Milán. Ten má velmi blízko na dosah Scudetto, stačí mu totiž v pondělí vyhrát s městským rivalem z AC. Titul si tak může zajistit s předstihem pěti kol.

Situace v tabulce je pak poměrně vyrovnaná. Již zmíněné AC má rovněž blízko k jistotě Ligy mistrů v příštím ročníku, další postupové příčky zatím drží Juventus Turín, Bologna a AS Řím.

Italové potřebují vyhrát EL

Pro italský fotbal je to velmi příjemná vzpruha. Kromě přílivu peněz z milionářské soutěže pomůže vyšší počet ostře sledovaných týmů zvednout reputaci dříve nejlepší světové soutěže. Pro Serii A může však být ještě lépe.

Nejprestižnější soutěž starého kontinentu bude od příštího ročníku 36 týmů, a tak je ve hře je stále varianta, že do ní zasáhne i šestý celek z Itálie. K tomu potřebuje země z apeninského poloostrova, aby se v Evropské lize radovalo z celkového vítězství jedno z jejich želízek v ohni.

V semifinále totiž nadále figuruje Atalanta Bergamo a AS Řím. Atalanta k překvapení všech přešla přes anglický Liverpool, Římané zase zdolali milánské AC. Po postupu mezi nejlepší čtyřku tak mají triumf v druhé nejprestižnější evropské soutěži na dosah.

AS bude chtít tentokrát dojít až na vrchol

O motivaci postaráno mají oba zmíněné kluby. Bergamo vyřadilo ze hry asi největšího favorita, naopak AS touží dojít tentokrát v Evropské lize až na vrchol. Loni totiž Vlci ještě pod vedením slavného kouče José Mourinha skončili těsně před vrcholem, když ve finále podlehli španělské Seville.

Současný lodivod tak bude chtít čerpat z nabitých zkušeností během loňské a předloňské pouti fotbalovou Evropou, neboť v sezoně 2021/22 AS Řím zvedl nad hlavu titul pro vítěze Konferenční ligy.

AS Řím zatím drží v tabulce 5. místo, na záda mu ale dýchá městský rival z Lazia. Ten však ztrácí tři body a odehrál o dva zápasy více. Pozor si De Rossiho svěřenci musí dávat také na Atalantu, na kterou mají náskok pouhé čtyři body. Druhý nejlepší koeficient má aktuálně Německo.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.